Úvod > Aktuality > Magické Vánoce zažijet opět na Vyšehradském adventu
Magické Vánoce zažijet opět na Vyšehradském adventu
">
Zážitky

Magické Vánoce zažijet opět na Vyšehradském adventu

  • Vydáno12. prosince 2012
Advent na Vyšehradě se koná o třetím adventním víkendu 15. a 16.12., po celý den jsou připraveny různé vánoční atrakce pro všechny návštěvníky od malých až po seniory. Užijte si možnost zastavit se v předvánočním shonu a vychutnejte si magickou sílu a klid tohoto místa, jenž je spjato s historií českých dějin.
Návštěvníci si mohou na Vyšehradském adventu užít vánoční jarmark, kejklíře, harmonikáře, komentované prohlídky vyšehradských památek, adventní koncerty, kostýmovou výstavu, divadelní představení, je zde i velmi bohatý program pro rodiny s děti. Budou si moc nakoupit netradiční dárky, ale sami jej také vyrobit či si společně zazpívat vánoční koledy třeba s Bárou Basikovou a dětmi z dětského souboru.
 
Centrálním prostorem akce na Vyšehradě bude plocha bývalé královské akropole s objektem Starého purkrabství, ve kterém se nachází mj. víceúčelový sál, restaurace.
 
Vyšehrad je místem s velkou symbolikou a pozoruhodnou historií spojenou s legendami z počátků českých dějin. Starodávné hradiště, poté barokní pevnost, dnes areál s nádherným parkem a národním pohřebištěm.
 
Na programu budou ták Recyklované Vánoce s Galerií GUD. Umělci z dětské galerie GUD připravili workshopy tradičních vánočních a ostatních prvků vytvořených z různého odpadkového materiálu, určeného k recyklaci (adventní věnce nebo ozdoby na vánoční stromeček či vánoční dárky).
 
Společnost Scio jako specialista na vzdělávání dětí si připravilo Vánoční hru pro děti ve věku 5 – 14 let. Hra proběhne od 13 do 16 hodin. Pro děti bude připraveno osm stanovišť, kde se seznámí s jednotlivými adventními postavami a zahrají si hru spojenou s konkrétní postavou. Scio se snaží zábavnou a hravou formou ukázat dětem staré zvyky a pověry našich předků.
 
Adventní vstupenka umožní návštěvníkům Vyšehradského adventu navštívit za symbolické vstupné 1,- Kč všechny pamětihodnosti NKP Vyšehrad, včetně starobylých kasemat, kde jsou dnes vystaveny originály soch z Karlova mostu, nebo expozici Historické podoby Vyšehradu v gotickém sklepení, která připomíná různé podoby Vyšehradu, včetně archeologických objevů.

Rotunda sv. Martina na Vyšehradě

Rotunda sv. Martina na Vyšehradě

Rotunda je nejstarší zachovanou stavbou Vyšehradu a současně i nejstarší zachovanou rotundou v Praze. Byla postavena za krále Vratislava II. v poslední třetině 11. stol. na východním okraji raně středověkého hradiště a zřejmě sloužila jako farní kostel předhradí.

Vyšehrad – poznejte jedno z nejpamátnějších míst českého národa

Vyšehrad – poznejte jedno z nejpamátnějších míst českého národa

Vyšehrad, skála nad řekou s temnou siluetou štíhlých věží, patří neodmyslitelně k pražské krajině. I na začátku 21. století si Vyšehrad uchovává magickou atmosféru a tajemství.