Úvod > Co chcete dělat? > Životní styl > Škola čínského wushu mistra Zhai Hongyin
Životní styl

Škola čínského wushu mistra Zhai Hongyin

Škola čínského wushu Mistra Zhai začala v České republice oficiálně fungovat v roce 2000. Během doby se obsah kurzů průběžně vyvíjel. Vykrystalizovala tak jejich současná podoba. Ve wushu škole se věnujeme vnějším i vnitřním stylům.
Mistr Zhai se narodil v prosinci 1935 v provincii Jilin v severní Číně. Bojová umění se v rodině Zhai předávala z generace na generaci. Mistr Zhai sám ovládá více než 40 sestav. Zájem o bojová umění jej přivedl i ke studiu čínské medicíny a především filosofie. On sám říká, že bez znalosti taoistické filosofie a zejména Knihy Proměn (Yijing, česky: I-ťing) nelze vyšší formy bojových umění správně pochopit, a naopak cvičení na té úrovni, jaké dosáhl, mu umožňuje prohloubit chápání starých filosofických textů.

Předkové mistra Zhai pocházeli z vesnice nedaleko Pekingu. Po porážce boxerského povstání, kterého se aktivně účastnili, musili opustit rodná místa a uprchnout před pronásledováním do severovýchodní Číny. Pod vlivem svých předků, kteří v něm probudili lásku k tradičnímu bojovému umění, se začal sám věnovat čínskému wushu. Z počátku ho vyučoval jeho dědeček, ale protože byl pracovně velmi vytížen, bylo obtížné pokračovat v rodinné tradici.

V České republice mistr Zhai působí od roku 2000. Za tu dobu postupně vyučoval řadu sestav, od shaolinských, včetně cvičení se zbraněmi, přes sestavy taiji a bagua, a další tradiční taoistická cvičení, včetně metod práce s vnitřní energií a pěstování života. Mistr Zhai vyučuje osobně.
 

Co vyučujeme

  • Qigong: jedná se o cvičení pro kultivaci těla, čchi a ducha. Rozlišujeme vnitřní a vnější qigong, pohybový a statický qigong.
  • Taiji: jedná se o starobylé čínské bojové umění vycházející z taoistické filozofie, které se řadí k vnitřním stylům a který zahrnuje statická i pohybová cvičení.
  • Tuishou: jde o cvičení ve dvojicích. Cílem je využití síly soupeře a vyvedení ho z rovnováhy. Při cvičení dochází k hlubšímu uvolnění, vzroste flexibilita těla a zbystří se reflexy. Cvičení vede k pochopení technik a vedení síly v sestavách.
  • Bagua: kultivuje člověka vně i uvnitř. Principy vychází z Knihy Proměn. Při cvičení proudí energie v oblasti pasu a nohou, vyrovnává se energie jinu a jangu v celém těle, zlepšuje se funkce vnitřních orgánů. Vně se trénuje síla, uvnitř čchi a ve skrytu duch.
  • Shaolin: během cvičení se zapojí nejenom svaly a klouby celého těla, ale také vnitřní orgány. Jedná se o vnější styl. Výsledkem cvičení je celkové posílení konstituce a zvýšení kondice, zbavení se nemocí, udržení zdraví a prodloužení lidského života.
  • Sanda: starobylý plnokontaktní bojový styl, používající údery, kopy, shozy, podmety, hody, zachycení, stržení, páky a podrazy. Tělo získá sílu, pružnost a hbitost. Zdraví se automaticky zlepší. Vůle je pevnější, odhodlání větší. Zvýší se bystrost a odvaha.
  • Čínský zápas: tato účinná sebeobrana zahrnuje mnoho starobylých technik, které procvičí komplexně celé tělo. Kdo vyhrál či prohrál v boji je naprosto zřejmé a výhodou je, že nedochází ke zraněním. Cvičení je vhodné i na exhibice.

Provozovatel

Škola čínského wushu mistra Zhai Hongyin

Londýnská 34
120 00 Praha 2
Tel.:
+420 723 867 332
Email:
wushu@wushu.cz
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
https://www.wushu.cz
GPS:
50,073588 14,434487
 
Region:
Praha
Město:
Praha 2
Tipy na výlet:
Praha 2 a okolí
 

Časová náročnost

1,5 hodiny

 
 

Betlémy 2022 – bazilika sv. Ludmily na náměstí Míru

Jesle jsou souborem prací dvou významných českých uměleckých dílen. Základ betléma tvoří sestava hlavních kostelních figur, stáje a pozadí.
Praha 2, Praha

České vánoční trhy – Tylovo náměstí

Zveme vás na vánoční trhy, které se konají v Praze 2 na Tylově náměstí u zastávek I. P. Pavlova. Vánoční trhy zde proběhnou od 26. listopadu 2022 do 24. prosince 2022. Vyzdobené stánky budou mít otevřeno od 10 do 19 hodin.
Praha 2, Praha

Praha Žije Hudbou – festival pouličního umění

Ulice, náměstí, parky, vnitrobloky a další místa letní Prahy budou patřit nejen muzikantům nejrůznějších žánrů, ale i divadelníkům, artistům či slamerům.
Praha, Praha

České vánoční trhy na náměstí Míru

U kostela svaté Ludmily se vánoční trhy konají každý den od 20. listopadu 2022 do 24. prosince 2022 od 10 do 19 hodin. Chybět nebude ani typické vánoční občerstvení, jako je vánoční punč, svařené víno, teplé palačinky, speciality na grilu a mnohé další.
Praha 2, Praha

Aktivity v okolí

Studio pro rodinu Kroužek v Praze

Studio Kroužek – aktivity pro maminky s dětmi nebo pro těhotné, vítáni jsou tatínkové a všichni další členové rodiny. Hlídání dětí – školička, masáže pro těhotné, konzultace s fyzioterapeutkou, masáže miminek.
Praha 2, Praha

Geologická stezka v Praze

Vydejte se na cestu, při které můžete obdivovat tropickou přírodu ve skleníku Fata Morgana, prozkoumejte Asijskou zahradu a nechte se uchvátit Mexickou pouští, v jejíž expozici naleznete Zkamenělý les.
Praha 2, Praha

Zvláštní fontána od Miroslava Beščece na Vinohradech

Fontány na křižovatce ulic Záhřebské a Americké na pražských Vinohradech si určitě všimnete. Na první pohled vás upoutá abstraktními zvířecími sochami, jakoby z jiného světa. Podivuhodnou atmosféru fontány umocňuje fakt, že stojí přímo uprostřed kruhového objezdu.
Praha 2, Praha

Venkovní hra Putování Prahou 2 – Anthropoid

Venkovní hra Putování Prahou 2, trasa Anthropoid. Projděte se, poznávejte, zahrajte si. Připomenete si 80. výročí událostí, které utvářely naše dějiny. Kde? Vinohrady, Nusle, Nové Město. Připomenete si příběh parašutistů a projdete zajímavá místa spojená s osudy lidí, kteří jim pomáhali.
Praha 2, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Polévkárna paní Mančo – Manana

Šéfkuchařka Manana Toidze, neboli paní Mančo, pochází z Tbilisi. Láskou jejího života se stalo vaření, a tak není divu, že si získala nejen srdce svých zákazníků, ale hlavně jejich žaludky.
Praha 2, Praha

Enotéka Víno letem světem – deskové hry u skleničky vína

Neseďte doma u televize a přijďte si k nám zahrát třeba "Člověče nezlob se" ," Scrabble" a jiné.
Praha 2, Praha

Wood&Steak restaurant

Nová restaurace uprostřed pražských Vinohrad, ze které do širokého okolí voní dřevěné uhlí a české vyzrálé hovězí maso.
Praha 2, Praha

Hotel Beránek Praha

Hotel Beránek se nachází v centru Prahy. Je vzdálen asi 500 metrů od Václavského náměstí. Objekt byl na začátku minulého století součástí majetku a firmy, která se pyšnila názvem Beránkovy podniky.
Praha 2, Praha