Úvod > Co chcete dělat? > Ubytování >  Hotel Alfons Praha
ALFONS BOUTIQUE HOTEL
Ubytování

Hotel Alfons Praha

Dopřejte si zážitkový pobyt daleko od stereotypu všedních dnů. Zažijte 2-denní pobyt v Praze s tématem světoznámého umělce Alfonse Muchy s moderním pojetí.
Secese zrodila jednoho z nejslavnějších světových výtvarníků, rodáka z moravských Ivančic Alfonse Muchu. Od jeho narození uplynulo již 160 let. Přijměte toto pozvání na romantický a přesto dobrodružný pobyt v centru Prahy a zažijte dvoudenní Prahu očima Alfonse Muchy.
 
Váš pobyt začíná v krásném ubytování, který se odkazem tohoto uměleckého génia pyšní i ve svém jménu. Hotel Alfons situovaný v centru Prahy je samotným unikátem inspirovaným právě obrazy secesního umělce. Butikový hotel s komorní atmosférou, moderní a velmi elegantní design hotelových pokojů inspirovaný grafikami Alfonse Muchy, obdobím secese a art nouveau, nabízí svým hostům maximální pohodlí. V každém pokoji nechybí unikátní reprodukce světoznámých obrazů ztvárněna do stylu Phone Art z rukou českého umělce Romana Řeháka. Pokoje nabízí prvotřídní vybavení, jako ambientní osvětlení pokoje, Smart TV, minibar nebo set na přípravu kvalitní kávy a čaje.  Svým strategickým umístěním nadchne každého návštěvníka a svým rodinným přístupem k hostům pobyt v tomto krásném historickém městě maximálně zpříjemní. 
 
Vrcholnou součástí Vašeho výletu je návštěva světové výstavy „Slavná sbírka v pohybu, aneb iMucha v Obecním domě“. Unikátní výstava nabízí nový a díky technologiím ojedinělý pohled na výtvarné umění. Prezentuje celosvětově nejkomplexnější sbírku českého secesního mistra, jejíž základy položila bývalá tenisová jednička Ivan Lendl, neotřenou a efektní formou.
 
Večer pak můžete korunovat příjemnou procházkou po náplavce Rašínova nábřeží, kde na Vás bude čekat rezervace stolku na lodi Riverside s výhledem na Pražský hrad. Zde si můžete vychutnat láhev Mucha sektu s tapas talířem s vybranými italskými sýry a uzeninami. 
 
 
 
 
 

Provozovatel

ALFONS BOUTIQUE HOTEL

Legerova 41
120 00 Praha 2
Tel.:
+420 602 800 889
Tel.:
+420 724 766 667
Email:
info@hotelalfons.cz
GPS:
50,074068 14,430135
 
Region:
Praha
Město:
Praha 2
Tipy na výlet:
Praha 2 a okolí
 

Časová náročnost

2,5 hodiny

 
 

Antonín Dvořák a sláva

Antonín Dvořák představuje pro českou kulturu zcela výjimečnou osobnost. Jako jednomu z mála českých umělců se mu podařilo získat světovou slávu již během života. Výstava Antonín Dvořák a sláva představuje mnohá ocenění, které skladatel během života posbíral.
Praha 2, Praha

Trancenation

Event Trancenation přiváží do Prahy jedno z nejzajímavějších jmen elektronické hudby. Tím není nikdo jiný než Mark Sherry, rodák z Glasgow, jenž je považován za nekorunovaného krále žánru tech-trance.
Praha 2, Praha

Den architektury 2023

Den architektury – nejrozsáhlejší festival o architektuře u nás opět nabídne stovky zdarma přístupných akcí ve stovce měst a obcí po celé České republice i na Slovensku.
Praha 2, Praha

Putování Prahou 2 – Betlémy

Venkovní hra Putování Prahou 2, trasa Betlémy, vám představí betlémy s jesličkami vystavené v kostelích Prahy 2. Vydejte se na zábavnou i poznávací procházku, užijte si vánoční atmosféru od 25. prosince až do Hromnic a sbírejte body za správné odpovědi.
Praha 2, Praha

Aktivity v okolí

Velká dobrodružství – výlety s tajenkou

Originální výlety od agentury Velká dobrodružství – úkoly, doplňovačka a hledačky na dobrodružných trasách po celé ČR. Nesmírně populární výlety od můžete procházet po celý rok a nikdy se nebudete nudit.
Praha 2, Praha

Mangala Yoga – dynamická jóga

Přijďte si zacvičit dynamickou jógu v příjemném prostředí Etnosvěta v centru Prahy. Skupinové lekce probíhají v Etnosvětě, který najdete na adrese Legerova 40, Praha 2 (cca 250m od I.P.Pavlova). Vstup je shodný s restaurací. Cvičební sál se nachází v prvním patře.
Praha 2, Praha

MindMaze – úniková hra v Praze

Živá, interaktivní dobrodružná hra, kde je mnoho v sázce a čas neúprosně utíká! Tým o 2-5 soutěžících je zamčen v místnosti. Cílem je najít cestu ven za méně než 60 minut.
Praha 2, Praha

Vodácká půjčovna – vodácké výlety po Vltavě bez průvodce

Jste zkušení vodáci a nechcete se vydat na vodácké putování spolu s naším instruktorem a doprovodným vozidlem, kteří vám zajistí veškerý dostupný komfort a prožitek ze samotné plavby na lodi? Pak vám nabízíme půjčovnu vodáckého vybavení, neboli Vodácké výlety a putování po Vltavě bez průvodce.
Praha 2, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Kavárna Pražírna

Pražírna je vinohradská kavárna, ve které se již léta praží výběrové kávy z celého světa.
Praha, Praha

B. Braun Café

V budově Lékařského domu na I. P. Pavlova v Praze vznikla jedinečná kavárna, Café B. Braun, jejíž autorkou je Eva Jiřičná. Tento elegantní prostor pro odborná i společenská setkání zástupců lékařské obce i široké veřejnosti navrací budově Lékařského domu ztracenou důstojnost.
Praha 2, Praha

Polévkárna paní Mančo – Manana

Šéfkuchařka Manana Toidze, neboli paní Mančo, pochází z Tbilisi. Láskou jejího života se stalo vaření, a tak není divu, že si získala nejen srdce svých zákazníků, ale hlavně jejich žaludky.
Praha 2, Praha

Hotel Beránek Praha

Hotel Beránek se nachází v centru Prahy. Je vzdálen asi 500 metrů od Václavského náměstí. Objekt byl na začátku minulého století součástí majetku a firmy, která se pyšnila názvem Beránkovy podniky.
Praha 2, Praha