Úvod > Co chcete dělat? > Zážitky > Velká dobrodružství – výlety s tajenkou
Zážitky

Velká dobrodružství – výlety s tajenkou

Originální výlety od agentury Velká dobrodružství – úkoly, doplňovačka a hledačky na dobrodružných trasách po celé ČR. Nesmírně populární výlety od můžete procházet po celý rok a nikdy se nebudete nudit.
Celoroční výlety s hádankami a úkoly pro celou rodinu – vyberete si výlet na webových stránkách provozovatele, zaplatíte 50 Kč, stáhnete a vyrazíte na místa, která se vám líbí kdykoliv chcete – budete se bavit od první minuty až do cíle.

Úkoly potkáte každých 50 metrů – kompletní praktické informace včetně originální mapy i omalovánek. Výlet lze zakoupit také jako dárkový poukaz – pro větší skupiny či mateřské školky lze zajistit průvodce v kostýmu, který ceslou trasou provede a scénář převypráví. Cena pro skupinu dětí a dospělích po dohodě se pohybuje okolo 5000 Kč.

Vyberte si výlet podle vašich požadavků (věku, místa a tématu) ideální výlet pro vaši rodinu. Náš vyhledávač vám doporučí nejvhodnější trasy. Jejich stručnou charakteristiku i s praktickými informacemi a fotkami si pak můžete po odkliknutí prohlédnout. Pokud se pro nějaký výlet rozhodnete, vložíte ho do batohu a zaplatíte. V okamžiku, kdy dorazí peníze na náš účet (pozor, může to být i několik dnů), vám systém pošle celý výlet – podrobný scénář i s dopisem pro děti, originální pohádkovou mapou, úkoly, hádankami a tabulkou na vyplnění tajenky. Zároveň k ní bude přiřazen kód.

Je jen na vás, kdy na výlet půjdete. Řešení tajenky i s originálním kódem můžete posílat na kontaktní adresu agentury Velká dobrodružstvíy po celý rok. Každý měsíc se  ze správných odpovědí losuje výherce dárku. Výlety lze koupit také po předchozí telefonické domluvě v kanceláři agentury. Tam také můžete koupit dárkový poukaz na libovolný počet výletů. Prosím vždy napište nebo zavolejte předem.

Protože organizátoři nezapomínají ani na další členy rodiny, obsahují výlety také speciální kategorii pro seniory. Tyto výlety jsou cenově zvýhodněny, obsahují praktické informace, které jsou určeny pro starší generace, a doplňovačky jsou pochopitelně těžší. Vybrané jsou především lehčí terény, na něž mohou vzít babičky a dědové s sebou i vnoučky – některé výlety mají speciální doplňovačku na stejné trase pro děti i pro seniory. Výlety pro seniory můžou chodit také maminky s kočárky, které se chtějí u drncání pobavit.

Trasy vedou po schůdných cestách a doplňovačka zkrátí dlouhý čas při uspávání miminek. Organizátočí myslí i na psí kamarády. Ti sice nemají vlastní hádanky, ale označili jsme pro ně i pro vás výlety, kam je můžete vzít s sebou, i když občas v zámeckých parcích na vodítku. Výlety jsou koncipovány tak, aby se daly chodit jak v letním, tak v zimním období. Organizátoři velmi rádi přivítízají na svých e-mailových adresách vaše připomínky i návrhy dalších tras.

Provozovatel

Velká dobrodružství

Rumunská 1
Praha 2
120 00 Praha 2
Tel.:
+420 244 444 555
Email:
veldo@veldo.cz
WWW:
www.veldo.cz
GPS:
50,073692 14,429618
 
Region:
Praha
Obec:
Praha 2
Tipy na výlet:
Praha 2 a okolí
 

Vstupné

Cena: 50 Kč

 

Časová náročnost

4,0 hodiny

 
 

Legiovlak 2023

Legiovlak je projekt Československé obce legionářské, který si předsevzal vytvořit věrnou repliku legionářského vlaku z období let 1918–1920, kdy na Transsibiřské magistrále v Rusku probíhaly válečné operace čs. legií.
Praha 2, Praha

České vánoční trhy – Tylovo náměstí

Zveme vás na vánoční trhy, které se konají v Praze 2 na Tylově náměstí u zastávek I. P. Pavlova. Čeká na vás nabídka vánočního zboží: jmelí, adventní věnce, svíčky, svícny, hračky, vánoční ozdoby a vazby, cukrovinky, adventní kalendáře, betlémy, výrobky uměleckých řemesel i vánoční občerstvení.
Praha 2, Praha

Archaion Kallos

Jedinečné koncerty, které odhalují hudební klenoty byzantské a postbyzantské pravoslavné hudby!
Praha 2, Praha

Comic-Con Junior

Comic-Con Junior podruhé v Brně! Dorazí i Daniel Jackson z oblíbeného seriálu Hvězdná brána. Druhý ročník festivalu popkultury Comic-Con Junior potěší i letos všechny dětské a náctileté fanoušky sci-fi a fantasy. Brněnské výstaviště se na podzim, v termínu od 21. do 22. října.
Praha 2, Praha

Den architektury 2023 – nejrozsáhlejší festival o architektuře u nás

Den architektury – stovky zdarma přístupných akcí po celé České republice i na Slovensku. Mottem 13. ročníku festivalu je Objev konstrukce! V hlavním programu se zaměří na výjimečná konstrukční řešení z nejrůznějších pohledů, a to jak v historické architektuře, tak u staveb 20.–21. stol.
Praha 2, Praha

Psychická odolnost a pohyb dětí v digitální době

Mezinárodní konference za účasti zahraničních hostů z Norska. Konference se uskuteční v rámci projektu Podpora psychické odolnosti a duševního zdraví skrze prevenci sedavého chování a zdravého užívání digitálních médií u předškolních dětí.
Praha 2, Praha

Venkovní hra Putování Prahou 2 – Podskalí

Venkovní hra Putování Prahou 2, nová trasa Podskalí. Vydejte se za historii i proměnami pražského Podskalí, místa tradičně spjatého se životem u Vltavy. Počátkem 20. století se Podskalí začalo proměňovat v důsledku tzv. asanace.
Praha 2, Praha

Venkovní hra Putování Prahou 2 – Jaroslav Foglar

Venkovní hra Putování Prahou 2, nová trasa Jaroslav Foglar. Vydejte se po stopách legendárního spisovatele knih pro mládež, autora Rychlých šípů a dlouholetého skautského vedoucího Pražské Dvojky. Projděte se, poznávejte, zahrajte si.
Praha 2, Praha

Aktivity v okolí

JetRoom – úniková hra v Praze

Nová dobrodružná, úniková hra v centru Prahy, s tématem druhé světové války.
Praha 2, Praha

Mangala Yoga – dynamická jóga

Přijďte si zacvičit dynamickou jógu v příjemném prostředí Etnosvěta v centru Prahy. Skupinové lekce probíhají v Etnosvětě, který najdete na adrese Legerova 40, Praha 2 (cca 250m od I.P.Pavlova). Vstup je shodný s restaurací. Cvičební sál se nachází v prvním patře.
Praha 2, Praha

MindMaze – úniková hra v Praze

Živá, interaktivní dobrodružná hra, kde je mnoho v sázce a čas neúprosně utíká! Tým o 2-5 soutěžících je zamčen v místnosti. Cílem je najít cestu ven za méně než 60 minut.
Praha 2, Praha

Vodácká půjčovna – vodácké výlety po Vltavě bez průvodce

Jste zkušení vodáci a nechcete se vydat na vodácké putování spolu s naším instruktorem a doprovodným vozidlem, kteří vám zajistí veškerý dostupný komfort a prožitek ze samotné plavby na lodi? Pak vám nabízíme půjčovnu vodáckého vybavení, neboli Vodácké výlety a putování po Vltavě bez průvodce.
Praha 2, Praha

Muzeum československých legií v Praze

U příležitosti 100. výročí vzniku samostatného státu zahájilo roku 2018 v suterénu hotelu Legie u křižovatky I. P. Pavlova činnost Muzeum československých legií. Expozice je zaměřena na první odboj.
Praha 2, Praha

Vlastivědné výlety nejen pro Pražany

Nabídka pravidelných organizovaných vlastivědných výletů po celé České republice.
Praha 2, Praha

Muzeum Antonína Dvořáka v Praze

V nádherném barokním letohrádku, zvaném Amerika na Praze 2, sídlí Muzeum Antonína Dvořáka. Celoročně je zde přístupná expozice o Antonínu Dvořákovi a kromě krásné barokní architektury si zde můžete prohlédnout např. Dvořákův psací stůl či jeho klavír.
Praha 2, Praha

Energy Studio Václav Krejčík – relaxace v centru Prahy

Wellness centrum pro jógu, tanec a relaxaci v centru Prahy. Nabízíme kompletní služby v oblasti relaxace, uvolnění a odpočinku založené na cvičení powerjógy.
Praha 2, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel Alfons Praha

Dopřejte si zážitkový pobyt daleko od stereotypu všedních dnů. Zažijte 2-denní pobyt v Praze s tématem světoznámého umělce Alfonse Muchy s moderním pojetí.
Praha 2, Praha

B. Braun Café

V budově Lékařského domu na I. P. Pavlova v Praze vznikla jedinečná kavárna, Café B. Braun, jejíž autorkou je Eva Jiřičná. Tento elegantní prostor pro odborná i společenská setkání zástupců lékařské obce i široké veřejnosti navrací budově Lékařského domu ztracenou důstojnost.
Praha 2, Praha

Kavárna Pražírna

Pražírna je vinohradská kavárna, ve které se již léta praží výběrové kávy z celého světa.
Praha, Praha

Polévkárna paní Mančo – Manana

Šéfkuchařka Manana Toidze, neboli paní Mančo, pochází z Tbilisi. Láskou jejího života se stalo vaření, a tak není divu, že si získala nejen srdce svých zákazníků, ale hlavně jejich žaludky.
Praha 2, Praha

Bistro Lasagna Mia

Nové bistro v Ječné ulici nabízí široký výběr domácích těstovin z pravé italské mouky a středomořských pokrmů připravovaných s využitím sezónních surovin, se nachází poblíž náměstí I. P. Pavlova v historické budově Teplotechny.
Praha 2, Praha

Green Garden Hotel Praha

Green Garden Hotel se nachází přímo v historickém centru Prahy, pouze několik minut chůze od Václavského náměstí.
Praha 2, Praha

Miss Sophie's v Praze – hostel s kvalitou luxusního hotelu

Tento prostorný a dobře zařízený hostel se nachází 5 minut chůze od I. P. Pavlova a nabízí klimatizované pokoje, kde hosté najdou trezor, TV a kuchyňku a je pouhých 20 minut chůze od centra města.
Praha 1, Praha

Hotel Beránek Praha

Hotel Beránek se nachází v centru Prahy. Je vzdálen asi 500 metrů od Václavského náměstí. Objekt byl na začátku minulého století součástí majetku a firmy, která se pyšnila názvem Beránkovy podniky.
Praha 2, Praha