Úvod > Kalendář akcí > Den otevřených dveří Senátu: Výjimečný program v Kolovratském paláci

Den otevřených dveří Senátu: Výjimečný program v Kolovratském paláci

Kdy 8. květen 2015 9:00 - 16:00 Společenské akce
Kolovratský palác, v jehož zdech se odehrály klíčové události v pohnuté době Mnichova či Protektorátu, se v pátek 8. května otevře veřejnosti. Ta se poprvé bude moci seznámit s historií paláce v souvislosti s druhou světovou válkou.
Tímto mimořádným programem se sídlo Senátu Parlamentu ČR, k němuž Kolovratský palác přináleží, zapojí do připomínkových akcí konaných u příležitosti 70. výročí konce II. světové války.

Návštěvníci, které Kolovratským palácem provedou průvodci, si budou moci prohlédnout například Zelený salonek, v němž byl tehdejší československé vládě oznámen Mnichovský diktát.

Budou mít také mimořádnou příležitost nahlédnout do údajné pracovny Emanuela Moravce, neblaze proslulého protektorátního ministra školství a lidové osvěty, jehož úřad tehdy v paláci sídlil. Brány paláce se veřejnosti otevřou v 9.00 hod. a opět uzavřou v 16.00 hod. Vstup zdarma. Skupiny na prohlídky budou čítat 30 osob, prohlídky budou následovat po 15 minutách.

Program v paláci bude trvat cca 35 minut. Poslední prohlídka bude v 16.00 hod. Součástí Dne otevřených dveří Senátu bude i možnost prohlédnout si historické prostory Valdštejnského paláce. Jeden z nejkrásnějších barokních komplexů v Praze bude veřejnosti zpřístupněn stejně jako Kolovratský palác, tedy od 9.00 hod. do 16.00 hod. V rámci zdejší prohlídkové trasy, která bude přístupná bez průvodce, se zájemci mohou těšit mimo jiné na Jednací sál, Hlavní sál, Rytířskou síň či Mytologickou chodbu. Prohlídkové trasy jsou zajištěny i pro handicapované spoluobčany.

S ohledem na kapacitu obou paláců bude vstup občanů do obou budov regulován. Vzhledem ke značnému předpokládanému zájmu veřejnosti, upozorňujeme občany na možné delší čekací doby před vstupem na prohlídku v Kolovratském paláci. Návštěvníky žádáme, aby si s sebou nebrali velká zavazadla, prohlídky budou umožněny pouze příchozím s příručními zavazadly.
Celý popis
Naposledy změněno: 21. 5. 2015