Úvod > Kalendář akcí > Komentované prohlídky > Představení knihy o archeologickém průzkumu v Letech u Písku
Komentované prohlídky

Představení knihy o archeologickém průzkumu v Letech u Písku

Doprovodný program k výstavě Otevřená cesta.
Muzeum romské kultury společně se Západočeskou univerzitou v Plzni vydalo publikaci Svědectví archeologie o tzv. cikánském táboře v Letech. Velkoformátová publikace přináší přehled unikátních a dlouho očekávaných výsledků archeologického zkoumání letského tábora jak v písemné podobě, tak prostřednictvím obsáhlého fotografického katalogu nálezů.

Součástí prezentace knihy bude přednáška vedoucího katedry archeologie a vedoucího proběhlého archeologického průzkumu Pavla Vařeky. Věnovat se bude jak samotnému průzkumu, tak unikátním nálezům v místě bývalého tzv. cikánského tábora.

Program:
· Zahájení
· Pieta za zesnulého Čeňka Růžičku, předsedy Výboru pro odškodnění romského holocaustu v ČR
· Přednáška archeologa Pavla Vařeky
· Hudební doprovod s občerstvením

Akce se koná u příležitosti Mezinárodního dne památky obětí holokaustu. Akce je součástí projektu Centra Romů a Sintů v Praze, financovaného Norskými fondy.

Vstup zdarma.

Komentovaná prohlídka výstavy Otevřená cesta – Phundrado Drom

Projděte si výstavu s její kurátorkou.
Praha 5, Praha

Tradiční řemeslné dílny pro děti

Pečení božích milostí v Národopisném muzeu Národního muzea.
Praha 5, Praha

Komentovaná prohlídka kostela a kláštera sv. Gabriela na Smíchově

Prohlídka kostela a kláštera, který je veřejnosti běžně uzavřen.
Praha 5, Praha

Roman Dragoun v Univerzitě Tábor

Roman Dragoun je český hudebník, klávesista, zpěvák a skladatel. Hrál, či stále hraje v rockových skupinách Progres 2, Futurum, Stromboli a T4, vydal několik sólových alb, zpíval v muzikálech a spolupracuje jako studiový hráč.
Tábor, Jihočeský kraj

Aktivity v okolí

Národopisné muzeum Národního muzea

Klasicistní Letohrádek Kinských je umístěný na úbočí bývalých vinic vrchu Petřína v Kinského zahradě. Muzeum nabízí výstavy představující unikáty lidové kultury českých zemí i Evropy, vystoupení folklorních souborů, kurzy tradičních řemesel, lidových tanců či výtvarné dílny.
Praha 5, Praha

Pravoslavný kostel sv. Michala v zahradě Kinských na Petříně

Na stráni Petřína, v zahradě Kinských, stával dřevěný pravoslavný kostelík svatého Michala, který sem byl dovezen až z Podkarpatské Rusi roku 1929. Celodřevěná stavba patřila mezi nejkrásnější lidové stavby tohoto regionu, avšak dne 28. 10. 2020 vyhořel do základů.
Praha 5, Praha

Park a kaple Sacré Coeur

Kaple Sacré Coeur leží na místě bývalého konventu u kostela Pána Ježíše. V roce 1924 byla odsvěcena a dnes je to výjimečný prostor pro výjimečné události. Prostor slouží jako aukční síň, konají se zde svatby, ale také exklusivní módní přehlídky a jiné společenské akce.
Praha 5, Praha

Minizoo Stanice přírodovědců DDM na Smíchově

Stanice přírodovědců DDM hl. m. Prahy je krásnou, klidnou oázou na Smíchově, v těsné blízkosti metra Anděl. V zahradě, která je součástí areálu, návštěvníci uvidí klokany, poníky, lamu, papoušky nebo mohou obdivovat krokodýly, varany či malé opičky v tropickém teráriu.
Praha 5, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Cukrárna Gaigher

Prodáváme klasické zákusky i speciální pro diabetiky, šlehačkové, ovocné, svatební, slavnostní i dětské dorty.
Praha, Praha

Restaurace Atelier Red & Wine

V restauraci Atelier Red & Wine si vychutnáte rychlý nebo dlouhý oběd se skleničkou vína, parádní menu na večer se zajímavou lahví vína, uvolněný víkendový rodinný oběd nebo jenom odpolední skleničku vína, ze které se stane neplnánovaný večírek v pohodové atmosféře.
Praha 5, Praha

Bockem

Tady si udělejte na snídani opravdu čas, hned z rána to totiž bude zážitek, který vám prosvítí celý den, za kterým se také jistě brzy s přáteli vrátíte. Bockem totiž servíruje nejen tříchodové večeře, ale právě i snídaně.
Praha 5, Praha

Francouzská restaurace Papi Oliver na Smíchově

Papi Oliver je francouzská restaurace, provozovaná od prosince 2015 vnukem a dcerou známého francouzského kuchaře Raymonda Olivera.
Praha 5, Praha