Úvod > Co chcete dělat? > Minizoo Stanice přírodovědců DDM na Smíchově
Příroda

Minizoo Stanice přírodovědců DDM na Smíchově

Stanice přírodovědců DDM hl. m. Prahy je krásnou, klidnou oázou na Smíchově, v těsné blízkosti metra Anděl. V zahradě, která je součástí areálu, návštěvníci uvidí klokany, poníky, lamu, papoušky nebo mohou obdivovat krokodýly, varany či malé opičky v tropickém teráriu.
Zázračná malá zahrada se schovává v kopci nad nákupním střediskem na Andělu. V přední části areálu se nachází pečlivě udržovaná alpínská zahrada, do níž je vsazen celý areál s expozicemi a dětským hřištěm. Ve Stanici se chovají rozličné druhy zvířat. Venkovní výběhy patří klokanům, poníkům, koze, prasátku a lamě, ve voliérách žije několik druhů ptáků. Tropické terárium je domovem mimořádně bohaté expozice plazů.

Unikátní je chov krokodýlů nilských, ale i dospělých exemplářů krajt, anakond velkých či hroznýšů královských. Uvidíte zde také dravé želvy kajmanky, varany, leguány, různé druhy akvarijních ryb a obojživelníků. Velmi populární jsou také klubovny s hlodavci, kde se chovají králíčci, morčata, křečci nebo třeba činčily. Děti si s nimi mohou hrát, hladit je a případně si i zakoupit mláďátka, ke kterým dostanou rovnou pár dobrých rad od odborníků. Klubovny jsou přístupné pro děti, které navštěvují chovatelské kroužky, pro školní exkurze a příležitostně také při akcích pro veřejnost.

V přízemí hlavní budovy je vybudován bezbariérový přístup (vjezd služebním vchodem). Pěstované rostliny i některá zvířátka si mohou návštěvníci ve Stanici zakoupit.
Zobrazit více

Ubytování a restaurace v okolí