Úvod > Co chcete dělat? > Gabriel Loci v Praze na Smíchově – historické prostory k pronájmu
Gabriel Loci v Praze na Smíchově – historické prostory k pronájmu
"> "> "> "> "> "> ">
Přidat foto
Kultura

Gabriel Loci v Praze na Smíchově – historické prostory k pronájmu

Jedinečný komplex v těsné blízkosti Kinského zahrady byl postaven v novorománském stylu, a stavba, vybudována v letech 1888–1891, je pozoruhodná svou uměleckou výzdobou ve slohu beuronské umělecké školy. Klášter se proměnil v originální umělecké a kulturní centrum Gabriel Loci.
Bývalý řeholní dům vznikl na konci 19. století jako první ženský konvent benediktinek beuronské kongregace v Praze. Objekt se nachází v těsné blízkosti Kinského zahrady a jeho součástí je klášter Zvěstování Panny Marie (běžněji nazývaný kostel sv. Gabriela) s okouzlujícími malbami beuronské malířské školy. Díky rozmanitosti prostoru, dechberoucím sálům i uměleckým zákoutím je místo ideální k pořádání nejrůznějších akcí, konferencí, módních událostí, koncertů, svateb, firemních večírků nebo jako perfektní lokace filmařům, umělcům, milovníkům divadla a každému, kdo miluje historii.

V současné době je komplex Gabriel Loci vyhledávanou lokalitou a místem, kde se mísí historie s novými trendy a technologiemi pro vytvoření jedinečného a nezapomenutelného zážitku pro všechny pronajímatele. Díky rozmanitosti prostor a služeb na míru splní přání i těch nejnáročnějších zákazníků a je skvělou lokací ke konání jakýkoliv společenských akcí jako jsou firemní eventy, konference, večírky, koncerty, divadla či módní přehlídky.
Jako podporu pro české a slovenské umělecké tvůrce nabízí společnost Cimex Invest prostory Gabriel Loci také jako umělecké ateliéry. V nabídce jsou místnosti od 17 do 500 metrů² spolu s několika sály, jež mohou být pronajaty na výstavy či stálé expozice.

Areál je velmi oblíben mezi filmovými produkcemi, proto se zde nedávno točila další marvelovka. Na jaře 2021 zde vznikl televizní seriál Netflixu „Na západní frontě klid“ a prostory bývalého kláštera byly také svědky natáčení českého krimi seriálu „Specialisté“.
 

Provozovatel

Gabriel Loci

Holečkova 106/10
150 00 Praha 5
Email:
pokladna@gabriell...
WWW:
https://program.g...
WWW:
https://www.gabri...
GPS:
50,074875 14,396065
 
Region:
Praha
Město:
Praha 5
 

Časová náročnost

1,5 hodiny

 
 

Ubytování a restaurace v okolí

Oscar's brasserie

Oscar's brasserie

Praha 5, Praha
Cukrárna Gaigher

Cukrárna Gaigher

Praha, Praha
Bockem

Bockem

Praha 5, Praha