Úvod > Co chcete dělat? >  Národopisné muzeum Národního muzea
Letohrádek Kinských, Kudyznudy
"> Letohrádek Kinských, Kudyznudy "> Letohrádek Kinských, Kudyznudy "> Letohrádek Kinských, Kudyznudy "> "> "> "> Letohrádek Kinských, Kudyznudy ">
Přidat foto
Kultura

Národopisné muzeum Národního muzea

Klasicistní Letohrádek Kinských je umístěný na úbočí bývalých vinic vrchu Petřína v Kinského zahradě. Muzeum nabízí výstavy představující unikáty lidové kultury českých zemí i Evropy, vystoupení folklorních souborů, kurzy tradičních řemesel, lidových tanců či výtvarné dílny.

Klasicistní Letohrádek Kinských v Kinského zahradě na rozhraní Smíchova a Malé Strany byl postavený v letech 1827–1831 architektem Heinrichem Kochem. Od roku 1903 je sídlem Národopisného muzea zaměřeného na tradiční lidovou kulturu Čech, Moravy a Slezska. Nově vytvořená stálá expozice, v roce 2007 nominovaná na cenu Evropské muzeum roku, představuje každodennost venkova i sváteční chvíle tradiční vesnice 19. a 1. poloviny 20. století – lidové kroje, tradiční zemědělství, řemeslné výrobky, bydlení a zařízení domácnosti a lidové umění. Speciální část expozice seznamuje s obyčeji a obřady spojenými s jednotlivými ročními obdobími – od masopustu do Vánoc – a se zvyky spjatými s průběhem lidského života.
 

Ubytování a restaurace v okolí