Úvod > Kalendář akcí > Pet Shop Boys ve Fóru Karlín

Pet Shop Boys ve Fóru Karlín

Kdy 13. květen 2020 Hudební a divadelní akce
Legendární britské duo Pet Shop Boys se v příštím roce rozjede poprvé ve své historii na evropské turné se svými největšími hity, které 13.května rozezní i pražské Forum Karlín.
Neil Tennant a Chris Lowe alias Pet Shop Boys jsou nejúspěšnějším duem v britské hudební historii. Od podpisu smlouvy s nahrávací společností Parlophone Records v roce 1985 natočili dvaačtyřicet TOP 30 hitů, z nichž dvaadvacet skladeb se dostalo mezi první desítku a čtyři dosáhly až na samý vrchol britských žebříčků. Vydali třináct studiových alb, která všechna bodovala v první desítce ve Velké Británii a okupovala prodejní hitparády po celém světě.  

Během své více než třicetileté koncertní kariéry Pet Shop Boys odehráli celkově na sedmset show, vystoupili ve třiašedesáti zemích a na všech nejprestižnějších hudebních festivalech na planetě jako Glastonbury, Rock in Rio, Coachella nebo Roskilde. Především ale povýšili běžné koncerty na mimořádný audio-vizuální zážitek. Ve spolupráci s nejlepšími režiséry, scénografy a konceptuálními umělci vytvořili zcela unikátní koncertně divadelní jevištní prezentaci.

Desítka nových skladeb bude zahrnovat i oba singly, které vydání desky předznamenaly, nahrávky "Dreamland" feat. Years & Years a "Burning The Heather" s hostujícím kytaristou Bernardem Butlerem (známým především z kapely Suede).  

Pet Shop Boys v minulosti skládali, produkovali či remixovali skladby i pro nespočet hudebních kolegů - Lady Gaga počínaje, přes Madonnu nebo Davida Bowieho a The Killers konče. Napsali také muzikál Closer To Heaven uváděný v proslulém londýnském West Endu a jsou podepsáni i pod baletním představením The Most Incredible Thing. V roce 2012 vystoupili na zakončovacím ceremoniálu olympijských her v Londýně.  

Vstupenky na pražský koncert ve Foru Karlín, který pořádá společnost 369, budou v prodeji od středy od 10 hodin na www.listocheck.cz v ceně od 1290 korun.
Celý popis
Naposledy změněno: 6. 1. 2020