!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Pet Shop Boys ve Fóru Karlín
Hudební a divadelní akce

Pet Shop Boys ve Fóru Karlín

Kdy 8. červen 2022
Legendární britské duo Pet Shop Boys se rozjede poprvé ve své historii na evropské turné se svými největšími hity, které 8. června rozezní i pražské Forum Karlín.
Neil Tennant a Chris Lowe alias Pet Shop Boys jsou nejúspěšnějším duem v britské hudební historii. Od podpisu smlouvy s nahrávací společností Parlophone Records v roce 1985 natočili dvaačtyřicet TOP 30 hitů, z nichž dvaadvacet skladeb se dostalo mezi první desítku a čtyři dosáhly až na samý vrchol britských žebříčků. Vydali třináct studiových alb, která všechna bodovala v první desítce ve Velké Británii a okupovala prodejní hitparády po celém světě.  

Během své více než třicetileté koncertní kariéry Pet Shop Boys odehráli celkově na sedmset show, vystoupili ve třiašedesáti zemích a na všech nejprestižnějších hudebních festivalech na planetě jako Glastonbury, Rock in Rio, Coachella nebo Roskilde. Především ale povýšili běžné koncerty na mimořádný audio-vizuální zážitek. Ve spolupráci s nejlepšími režiséry, scénografy a konceptuálními umělci vytvořili zcela unikátní koncertně divadelní jevištní prezentaci.

Desítka nových skladeb bude zahrnovat i oba singly, které vydání desky předznamenaly, nahrávky "Dreamland" feat. Years & Years a "Burning The Heather" s hostujícím kytaristou Bernardem Butlerem (známým především z kapely Suede).  

Pet Shop Boys v minulosti skládali, produkovali či remixovali skladby i pro nespočet hudebních kolegů - Lady Gaga počínaje, přes Madonnu nebo Davida Bowieho a The Killers konče. Napsali také muzikál Closer To Heaven uváděný v proslulém londýnském West Endu a jsou podepsáni i pod baletním představením The Most Incredible Thing. V roce 2012 vystoupili na zakončovacím ceremoniálu olympijských her v Londýně. 
Zobrazit více
Naposledy změněno: 6. 6. 2021