Úvod > Co chcete dělat? > Danube House v pražském Karlíně
Zážitky

Danube House v pražském Karlíně

Na Rohanském ostrově v pražském Karlíně se nachází mnoho budov, které jsou pojmenovány po světových veletocích. Jednou z nich je administrativní budova Danube House, která nese název podle řeky Dunaj (anglicky Danube).
Na první pohled je budová specifická svým typickým trojúhelníkovým půdorysem s ostrým úhlem směřujícím na západ. Celá budova je ve tvaru lodi, která všem připomíná, že dříve na tomto místě stál hlavní pražský přístav. Tato specifická budova, postavena v letech 2001-2003, byla navržena americkým ateliérem KPF, který navrhoval budovy jako World Financial Center v Šanghaji nebo Pinnacle v Londýně a již získala několik architektonických ocenění

Na severní a východní straně budovy jsou umístěny kanceláře, které od jihozápadu propojuje hlavní prosklená fasáda monumentálního atria, které je srdcem jak prostorového konceptu, tak nízkého energetického konceptu tohoto domu. Atrium je přístupné veřejnosti a nachází se zde restaurace, kavárny, obchody aj. Budova je propojena s několika budovami nacházející se v blízkosti podzemním tunelem a díky němu se výrazně usnadnila dopravní obsluha. 

Budova se nachází v pražské čtvrti Karlín poblíž hotelu Hilton. Nabízí snadný přístup na dálnici (pražský okruh) a do centra města. Stanice metra Florenc (trasa B, C) a Křižíkova (trasa B) v docházkové vzdálenosti.

Provozovatel

CA Immo Real Estate Management

Karolinská 661/4
186 00 Praha 8
Tel.:
+420 233 109 310
Email:
office@caimmo.cz
WWW:
www.danubehouse.com
GPS:
50,094378 14,445992
 
Region:
Praha
Město:
Praha 8
 

Vstupné

Cena: zdarma