Úvod > Co chcete dělat? > Dva kohouti – pivovar s výčepem v Karlíně od Ambiente
Dva kohouti – pivovar s výčepem v Karlíně od Ambiente
"> "> "> "> "> "> "> "> ">
Přidat foto
Gurmánská turistika

Dva kohouti – pivovar s výčepem v Karlíně od Ambiente

Pražský podnik Dva kohouti, náležící do rodiny Ambiente, představuje pivovar s výčepem pod jednou střechou. Zakladateli pivovaru jsou sládek Adam Matuška a mistr výčepní z Lokálů Lukáš Svoboda. Pivovar najdete na dvoře za Lokálem Hamburk (který také patří Ambiente).
Dva kohouti spojují dvě řemesla: pivovarnické a výčepní. V pivovaru v domě U města Hamburku se v první půli dne vaří Místní ležák, od odpoledne pak zaberou za kohouty výčepní. Garanty kvality jsou zakladatelé pivovaru – sládek Adam Matuška a výčepní z Lokálů Lukáš Svoboda.

Pivovar s výčepem nabízí místa k sezení i stání a venkovní zahrádku ve dvoře. Hosté si pro pivo chodí sami na výčep, objednat si mohou také malé jídlo a otevřeno je do pozdních nočních hodin. Nedílnou součástí atmosféry je hudba v podání různých DJs.

Ve varně o objemu 10 hl sládek Lukáš Tomsa vaří dvanáctistupňový ležák plzeňského typu. Základem je český slad a chmel ze Žatce. Pivo má zhruba 4,9 % alkoholu a 40 jednotek hořkosti. Místní ležák doplňuje pivo Matuška z Broum, ale i jiné značky. Pivovar totiž spolupracuje s dalšími minipivovary. Chce lidem ukázat, že jakékoli pivo jde mistrně ošetřit a načepovat.

Interiér pivovaru navrhla Tereza Froňková. Prostor, který dříve sloužil jako autodílna a prodejna s barvami, bylo zasaženo jen minimálně. Působí tak schválně mírně schátralým dojmem. Nejdůležitějším úkolem bylo dispoziční rozvržení pivovarské technologie a její doplnění o prostor pro hosty. Dřevěné lavice a židle tvoří kontrast ke studeným nerezovým tankům. Součástí interiéru je ilustrace od Jakuba Matušky aka Maskera, který je bratrem sládka Adama. Za pozornost stojí betonový výčep s výčepní hlavu navrženou studiem Olgoj Chorchoj. Tito designéři zároveň vytvořili i návrh světelného kříže umístěného vedle kotle.