Úvod > Kalendář akcí > Nomad Beer Festival 2022
Festivaly

Nomad Beer Festival 2022

Více, než dvacet tzv. létajících pivovarů či pivovarů, které byly létající, ale již přistály, degustace výhradně ze skla, s pivem se snoubící gastronomie a k tomu spousta skvělé muziky. 2. ročník dvoudenního festivalu pokračuje v Holešovické tržnici v Praze 7.
Dvacet tzv. létajících pivovarů či pivovarů, které byly létající, ale již přistály, degustace výhradně ze skla, s pivem se snoubící gastronomie a k tomu spousta skvělé muziky. 2. ročník dvoudenního festivalu létajících pivovarů (v ČR ojedinělého), se bude konat v pátek 9. září od 14:00 do 22:00 a v sobotu 10. září od 10:00 do 22:00 ve venkovních prostorách Pražské tržnice v Praze 7 – Holešovicích.

Vstup na festival i doprovodný kulturní program bude zdarma, podmínkou degustace piv však bude koupě našeho 0,3L skleněného džbánku. Společně s festivalovou degustační kartou a tužkou bude za 100 Kč, pro seniory za 70 Kč. Týž džbánek bude možné používat po oba dny konání festivalu.

Co jsou létající pivovary?

Kočovné, létající nebo také nomádské. Nejen těmito názvy označujeme pivovary bez vlastního výrobního zařízení. Obvykle za nimi stojí nadšenci, kteří nemají dostatek finančních prostředků na vybudování vlastního pivovaru a jsou tedy odkázáni na volné kapacity klasických „kamenných“ pivovarů, v nichž si pivo vyrábějí buď sami, nebo za asistence místního sládka.

Proč je chceme podpořit?

Na pivních festivalech bývají spíše jen tzv. do počtu, což je podle nás škoda. Proto jsme se rozhodli uspořádat festival, který bude vyhrazen pouze „nomádům“. Tím bychom chtěli dát najevo, že v nich vidíme přínos pro zpestření tuzemského pivního trhu i potenciál, že časem „dolétají“ a stanou se z nich klasické pivovary.
 
Gastronomie

Na festivalech myslíme samozřejmě také na jídlo a to na jídlo, které se dobře snoubí s pivem a s pivními speciály. Očekávat můžete tedy řadu gastronomických konceptů vysoké úrovně, které podávají pokrmy k pivu.
 

Provozovatel

Archetyp, z.s.

Šumavská 69/17
120 00 Praha 2
Tel.:
+420 774 453 153
Email:
sedlacek.archetyp...
Email:
jungrovam@seznam.cz
WWW:
www.nomadbeerfest...
GPS:
50,074231 14,443775
 
Region:
Praha
Město:
Praha 2
 

Vstupné

Cena: zdarma

Poznámka:Vstup na festival i doprovodný kulturní program bude zdarma, podmínkou degustace.

 

Časová náročnost

2,0 hodiny