!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Plovárna Baden Baden na pražské Štvanici
Letní sporty

Plovárna Baden Baden na pražské Štvanici

Na pražském ostrově Štvanice naleznete plovárnu Baden Baden. Letos funguje v provizorním režimu, od roku 2021 tu budou pláže s říčním pískem, brouzdaliště pro děti, dřevěné molo a různá sportoviště. Již nyní jsou pro návštěvníky k dispozici lehátka, toalety, sprchy a občerstvení.
Na ostrově Štvanice objevíte veřejnou plovárnu Baden Baden. Místo určené primárně k odpočinku a relaxaci v budoucnu dotvoří pláže s pískem, dřevěné molo, brouzdaliště pro děti i různá sportoviště. Přesvědčte se, že kvalita vody je daleko lepší než dříve a není nutné odjíždět na koupání z Prahy ven. Od začátku jsou pro návštěvníky k dispozici lehátka, toalety, sprchy a občerstvení.

Historicky se na území hlavního města nacházelo několik desítek menších či větších plováren a městských lázní. Jednou z nich byla i Plovárna na Štvanici, která fungovala v různých podobách od začátku 20. století až do povodní v roce 2002.

Městské plovárny mají svou tradici v mnoha významných evropských, ale i amerických metropolích. V přeplněných centrech měst lákají návštěvníky na přímý kontakt s říční hladinou a rekreaci. Podoba plovárny Baden Baden se bude postupem času vyvíjet. V roce 2021 tu vznikne písčitá pláž, brouzdaliště pro děti a molo, které bude sloužit k opalování i pro kulturní účely. Organizátoři myslí i na sportovní aktivity. V plánu je beach volejbalové, nohejbalové a badmintonové hřiště a chybět nebudou ani říční projížďky na paddleboardech a šlapadlech.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 26. 8. 2020