Úvod > Co chcete dělat? > Plovárna Baden Baden na pražské Štvanici
Plovárna Baden Baden na pražské Štvanici
"> "> "> "> "> "> "> "> ">
Přidat foto
Letní sporty

Plovárna Baden Baden na pražské Štvanici

Na pražský ostrov Štvanici se po letech vrátila tradiční plovárna. Návrat ke koupání ve Vltavě, oblíbeném zvláště v 19. a 20. století, umožnilo mimo jiné i zlepšení kvality vody v řece. Pro návštěvníky jsou k dispozici lehátka, paddleboardy, toalety, sprchy a občerstvení.
Na ostrově Štvanice objevíte veřejnou plovárnu Baden Baden. Místo určené primárně k odpočinku a relaxaci v budoucnu dotvoří pláže s pískem, dřevěné molo, brouzdaliště pro děti i různá sportoviště. Přesvědčte se, že kvalita vody je daleko lepší než dříve a není nutné odjíždět na koupání z Prahy ven. Od začátku jsou pro návštěvníky k dispozici lehátka, toalety, sprchy a občerstvení.

Historicky se na území hlavního města nacházelo několik desítek menších či větších plováren a městských lázní. Jednou z nich byla i Plovárna na Štvanici, která fungovala v různých podobách od začátku 20. století až do povodní v roce 2002.

Městské plovárny mají svou tradici v mnoha významných evropských, ale i amerických metropolích. V přeplněných centrech měst lákají návštěvníky na přímý kontakt s říční hladinou a rekreaci. Podoba plovárny Baden Baden se bude postupem času vyvíjet. V roce 2021 tu vznikla písčitá pláž, brouzdaliště pro děti a molo, které bude sloužit k opalování i pro kulturní účely. Organizátoři myslí i na sportovní aktivity. V plánu je beach volejbalové, nohejbalové a badmintonové hřiště a chybět nebudou ani říční projížďky na paddleboardech a šlapadlech.

Na plovárnu se dostanete nejlépe ze zastávky Štvanice na Hlávkově mostě pěšky, když půjdete kolem tenisových kurtů a skateparku.