Úvod > Kalendář akcí > Párou Prahou – zrušeno
Párou Prahou - zrušeno
"> "> Viadukt na Pražském Semmeringu "> Pražský Semmering
18.10.
+ Přidat foto
Historické a vojenské akce

Párou Prahou – zrušeno

Kdy 18. říjen 2020
Okružní jízdy parním vlakem ze stanice Praha-Smíchov. Projeďte se s námi historickým vlakem po nejkrásnějších tratích na území Prahy. Neopakovatelná atmosféra jízdy a jedinečné pohledy na hlavní město stojí za to!
Chcete se vrátit v čase a projet se metropolí parním vlakem? Máte možnost v neděli 18. října, kdy se konají vždy dvě nostalgické jízdy. Historický vlak pojede po okružní trase Praha-Smíchov – Rudná u Prahy – Hostivice – Praha-Zličín – Praha-Smíchov.

Z pražského smíchovského nádraží zamíří parní vlak do Prokopského údolí, jehož kaňon dosahuje místy hloubky až 70 metrů a který vznikl erozní činností během posledního milionu let. Až do Rudné u Prahy jedeme po trati, jíž se přezdívá Hrbatá.

Z Hostivic do stanice Praha-Smíchov projíždí vlak po trase tzv. Buštěhradské dráhy, na které překonává 150 výškových metrů. Pro svůj profil, okolní přírodní scenérie a dva historické viadukty si trať vysloužila označení odvozené podle známé rakouské horské železnice – Pražský Semmering.

Závěrečný úsek cesty umožňuje přímo z vlaku obdivovat bájnou vyšehradskou skálu, pankráckou pláň s moderními budovami a ze železničního mostu přes Vltavu panorama historické Prahy s majestátním Hradem.

Odjezd z Prahy v 10:19 a ve 14:57 hodin.

A kolik stojí jízdné? Okružní jízda (ze Smíchova na Smíchov) stojí 290 Kč, děti ve věku 6 až 18 let a držitelé průkazů ZTP a ZTP/P mohou cestovat do minulosti za 190 Kč. Děti do 6 let cestují zdarma (bez nároku na místo k sezení).

Pokud pojedete jen část trasy, zaplatíte za úseky: 
  • Praha-Smíchov – Praha-Zličín, Rudná u Prahy – Praha-Smíchov: 250 Kč (zákládní globální cena)/150 Kč (snížená globální cena),
  • Praha-Smíchov – Hostivice, Rudná u Prahy – Praha-Zličín, Hostivice – Praha-Smíchov: 210 Kč (základní globální cena)/110 Kč (snížená globální cena),
  • Praha-Smíchov – Rudná u Prahy, Rudná u Prahy – Hostivice, Hostivice – Praha-Zličín, Praha-Zličín – Praha-Smíchov: 170 Kč (základní globální cena), 70 Kč (snížená globální cena).

Do parního vlaku je možné nastoupit jen s předem zakoupenou jízdenkou. Předprodej jízdenek začíná ve všech pokladnách ČD vždy 30 dní před akcí (nelze zakoupit v e-shopu ČD).

Termíny:
13. června
14. června
30. srpna
18. října
Zobrazit více
Naposledy změněno: 16. 7. 2021

Ubytování a restaurace v okolí