!

Upozornění: Redakce prosí všechny zájemce o akce a aktivity, aby se před jejich návštěvou informovali u organizátora, zda a kdy probíhají vzhledem k opatřením přijatým vládou ČR k nákaze Covid-19. Omlouváme se, že informace o otevíracích dobách a termínech konání uvedených na webu Kudyznudy.cz nemusí být vždy aktuální.

Úvod > Kalendář akcí > Nebe nad Lucernou aneb Otvíráme Střechu Lucerny
Nebe nad Lucernou aneb Otvíráme Střechu Lucerny
"> "> "> "> "> "> "> cerný.JPG ">
19.5.
28.10.
+ Přidat foto

Nebe nad Lucernou aneb Otvíráme Střechu Lucerny

Kdy 19. květen 2019 15:00 - 28. říjen 2019 19:30 Společenské akce
Skoro pět let práce a tisíce hodin mnoha lidí jsme věnovali tomu, abychom vás konečně mohli pozvat každou sobotu, neděli a pondělí od 15 h do setmění na Střecha Lucerny. Až do konce října.
Na patnácti původně nádražních válcích si budete moci prohlédnout výstavu o rodině Havlových (dědeček Vácslav Havel, synové Miloš a Václav Maria), o budování Lucerny i o její bohaté historii, kterou protínají jména jako Louis Armstrong nebo Josephine Baker.

Kromě toho se Střecha Lucerny promění v otevřenou zahradu složenou z pěti částí: jedlá, hmyzí, ptačí, léčivá a party. Cílem je ukázat návštěvníkovi, že stačí jedno malé gesto k tomu, abychom vytvořili lepší podmínky pro život ve městě pro hmyz, ptáky i pro sami sebe. O návrh se postaral ateliér krajinářské architektury M² krajinářská architektura pod vedením Martiny Imramovské a realizaci zabezpečila firma Zahradní Architektura Kurz v čele s významným odborníkem na zelené střechy Alešem Kurzem.

Součástí programu bude cyklus přednášek a workshopů v dramaturgii projektu Hænke. Cílem těchto pravidelných setkání je zvýšit povědomí veřejnosti o klíčových aspektech spojených s budoucností života ve městě a hledat odpovědi na to, jaké funkce by v nich měla plnit příroda a rostliny.

Přijďte si přivonět k citrusovníkům, fíkovníkům, podívat se jak rostou olivy nebo granátová jablka. Členové týmu Hænke vás provedou zahradami, představí jednotlivé koncepty a vysvětlí, k čemu která rostlina slouží v kontextu městské botaniky.

Vstupné je 100,-.
Děti do 15 let v doprovodu rodičů zdarma.
Bohužel si nelze přinést vlastní občerstvení.

Secesní palác Lucerna z roku 1920 (který poznáte podle toho, že nad jeho vchodem visí velký znak vyobrazující lucernu) je protkaný složitou sítí pasáží, jež propojují Vodičkovu se Štěpánskou ulicí. Z pasáže vede též vchod do slavného velkého sálu Lucerny, překrásného kina, rockového klubu, jedinečných krámků, vinotéky a módních kaváren.

Na Střechu se návštěvníci dostanou pomocí schodiště či páternosteru. Vstup do výtahu je z ulice Štěpánská, naproti Velkého sálu.
Celý popis
Naposledy změněno: 7. 6. 2019