!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Střecha paláce Lucerna
Kultura

Střecha paláce Lucerna

Každé město má emblematickou budovu. Paříž Eiffelovku, New York Empire State Building. Vyjadřují duši města. Kromě Pražského hradu je pro nás právě takovou ikonickou budovou Palác Lucerna.
Takřka každý Pražan si zde prošel návštěvou plesů, proběhly zde sněmy Komunistické strany, ale i koncert Louise Armstronga. Na příběhu Lucerny se dají odvyprávět celé dějiny 20. století.

Střecha Lucerny by měla být místem, kde vznikají nové myšlenky. Proto se zde pořádají tzv. Salony, pravidelně se scházející společnost, instituce známá z Francie již od 17. století. Něco podobného se v Česku konalo v éře První republiky.

Secesní palác Lucerna z roku 1920 (který poznáte podle toho, že nad jeho vchodem visí velký znak vyobrazující lucernu) je protkaný složitou sítí pasáží, jež propojují Vodičkovu se Štěpánskou ulicí. Z pasáže vede též vchod do slavného velkého sálu Lucerny, překrásného kina, rockového klubu, jedinečných krámků, vinotéky a módních kaváren.

Na střechu Lucerny se můžete přijít podívat pravidelně v neděli a v pondělí od 15 hodin do setmění, a to od května až do konce října. Vstup na střechu je naproti Velkému sálu ze Štěpánské ulice, zvonek Střecha Lucerny. Ke vstupu na střechu je třeba použít výtah páternoster naproti vstupu do Velkého sálu Lucerny.
Zobrazit více