Úvod > Co chcete dělat? > Prohlídky Prahy
Kultura

Prohlídky Prahy

Nabízíme prohlídky po Praze pro děti a dospělé. Poutavou formou si povíme o místech, která často míjíme bez povšimnutí. Organizujeme procházky pro školy, pracovní kolektivy a malé skupinky (např. rodiny).
Jsme kvalifikované průvodkyně Prahou s mnohaletou zkušeností. I když současná situace v cestovním ruchu není příliš příznivá, naši činnost jsme nevzdaly a rozhodly jsme se vytvořit tematické procházky. Nabízíme především individuální prohlídky. Vašemu tempu a zájmu se přizpůsobíme.  

Na co se s námi můžete těšit? Při návštěvě Starého Města si mimo jiné povíme, kde se pekly housky, proč bylo v Týnském dvoře tak veselo, kde se pila první káva a jak dopadl zamilovaný rytíř.

Podíváme se i do bývalých uliček neřesti. Víte, kam se chodil pobavit František Ferdinand d'Este, koho milovala Zlatovlasá Elsa či kde byly krčmy nevalné pověsti?

Při našich procházkách poznáte historické centrum Prahy jinýma očima. Na Malé Straně se zaměříme také na domovní znamení, poznáme i Nový Svět s jeho významnými obyvateli. V bývalém ghettu si přiblížíme nejdůležitější židovské zvyky.