!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Ohřecká Osmička 2021
Ohřecká Osmička 2021
"> "> ">
25.4.
12.9.
+ Přidat foto
Sportovní akce

Ohřecká Osmička 2021

Kdy 25. duben 2021 – 12. září 2021
Sportovní seriál Ohřecká Osmička, který zažil vloni svou premiéru, nabídne i letos osm tras zajímavými místy Dolního Poohří. Do druhého ročníku vstupuje Osmička s řadou novinek a především se poběží na zcela nových místech.
Trasy v délkách od 5 do 8 kilometrů budou svou nenáročností určeny rekreačních běžcům či chodcům s nordic walking holemi. Trasu ale bude možné projít též pěšky nebo projet s dětmi na kole. Seriál totiž bude nezávodní, nerozhoduje čas v cíli, ale účast. Právě v účasti na všech osmi dílech seriálu spočívá soutěžní charakter Ohřecké Osmičky.

Osm etap provede sportovce všemi mikroregiony Dolního Poohří. Celý seriál odstartuje v dubnu v Klášterci nad Ohří. Už dnes je možné se na všechny etapy přihlásit.
 
Osm zajímavých míst Dolního Poohří budou opět moci poznat běžci a turisté při etapách Ohřecké Osmičky nebo-li O8. Připravené jsou zcela nové trasy, až na trasu v Panenském Týnci – ta jediná bude stejná jako loni. Trasy sportovce a turisty zavedou na další málo objevená místa – vrchy Rubín a Úhošť, na tvrz Divice, okolo zámků Jimlín a Stekník, ke kryrské rozhledně, do Rašovic a k Panenskému Týnci.
 
Mottem letošního ročníku je #pořádpovrstevnici.
 
Před startem první etapy si také budou moci sportovci stáhnout aplikaci do svých mobilních telefonů, která bude zobrazovat trasy a upozorňovat na novinky. Zároveň bude i lákat k jednotlivým zajímavostem v okolí tras. Významnou změnou je zavedení startovného a partnerství s Nadačním fondem Volně dýchej. „Při běhu i chůzi je velmi důležitě správně dýchat, užívat si čerstvého vzduchu. Ne každý má ale takové štěstí. Proto jsme se rozhodli, že letošní ročník bude dobročinný a veškerý výtěžek ze startovného půjde Nadačnímu fondu Volně dýchej, který pomáhá mimo jiné dětem s vrozenou vadou hrtanu,“ informuje ředitel. Startovné se platí ve výši 50 korun za etapu.
 
Co zůstává, je soutěžní charakter seriálu. Běžci a chodci opět dostanou slepou mapu Dolního Poohří a po každé absolvované etapě si do ní budou moci nalepit ústřižek. Odměny čekají na ty, kteří vyplní celou mapu, i na nejrychlejší běžce.
 
Etapy Ohřecké Osmičky:
etapa Klášterecko aneb Za zámeckým porcelánem – 25. 4.
etapa Vroutecko-Kryrsko aneb Berte to s nadhledem! - 9. 5.
etapa Lounsko aneb Kolem rodinného stříbra – 23. 5.
etapa Podbořansko aneb Zabojuj! Kupec Sámo taky musel – 13. 6.
etapa Týnecko aneb Mysli pozitivně a neztratíš energii – 20. 6.
etapa Džbánsko aneb Pojďme ztropit letní scénu – 11. 7.
etapa Žatecko aneb Rokokovým srdcem chmelnic – 22. 8.
etapa Kadaňsko aneb Návrat do třetihor – 12. 9.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 6. 2. 2021
Expozice sladovnictví v Žatci

Expozice sladovnictví v Žatci

Žatec, Severozápadní Čechy
Turistická karta Dolního Poohří

Turistická karta Dolního Poohří

Žatec, Severozápadní Čechy
Galerie Sladovna Žatec

Galerie Sladovna Žatec

Žatec, Severozápadní Čechy

Ubytování a restaurace v okolí

Pizzeria Panamera

Pizzeria Panamera

Žatec, Severozápadní Čechy
Hotel Zlatý lev v Žatci

Hotel Zlatý lev v Žatci

Žatec, Severozápadní Čechy
Hotel a restaurace U Hada v Žatci

Hotel a restaurace U Hada v Žatci

Žatec, Severozápadní Čechy
Pivovar Žatec

Pivovar Žatec

Žatec, Severozápadní Čechy