Úvod > Co chcete dělat? > Chmelový maják v Žatci
Příroda

Chmelový maják v Žatci

Chmelový maják je dominantou Chrámu chmele a Piva. Nachází se v srdci celého areálu chmelařských technických památek. Pokud navštívíte Žatec pouze na skok a nestihli byste celou prohlídku Chrámu chmele a piva, pak zvolte pouze Chmelový maják a na vrchol jeďte výtahem.
Rozhledna Chmelový maják se nachází na náměstí Prokopa Velkého 1951 v Žatci v nadmořské výšce 247 m n.m. Na Chmelový maják, který je zároveň rozhlednou, můžete vystoupat výtahem či po svých. Po obvodovém schodišti se dostanete až do vrcholku věže, odkud je vynikající výhled na centrum města a žatecký kraj. Při dobré dohlednosti můžete vidět hrad Hazmburk na severovýchodě či Krušné hory na západě. Při výstupu na maják lze využít dalekohledů zaměřených na zajímavé detaily v Žatec.
 
Chmelový maják je součástí Chrámu Chmele & Piva – areálu chmelařských technických památek. V noci je Chmelový maják působivě osvětlen a během nejdůležitějších kulturních akcí ve městě světlomety osvětlují oblohu, což je viditelné až 30 km daleko. Architektonické zpracování vytvořil žatecký ateliér Huml & Vaníček a získal za něj v roce 2011 prestižní ocenění Grand Prix architektů.

Chmelový maják

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel Zlatý lev v Žatci

Hotel Zlatý lev v Žatci

Žatec, Ústecký kraj
Hotel a restaurace U Hada v Žatci

Hotel a restaurace U Hada v Žatci

Žatec, Ústecký kraj
Bývalý pivovar Žatec

Bývalý pivovar Žatec

Žatec, Ústecký kraj