Úvod > Kalendář akcí > Obří deskové hry a optické klamy
Obří deskové hry a optické klamy
"> "> "> ">
1.7.
31.8.
+ Přidat foto

Obří deskové hry a optické klamy

Kdy 1. červenec 2020 10:00 - 31. srpen 2020 18:00 Akce pro děti
Po celé letní prázdniny si malí i velcí budou hrát s obřími deskovými hrami a zkoumat zajímavé optické klamy. Na této hravé výstavě budou k vidění, ale hlavně k vyzkoušení zvětšené deskové a společenské hry a ukázky optických klamů, které vznikly speciálně pro tuto akci.
Návštěvníci ve třech sálech objeví velké množství deskových her. Některé z nich jsou úplné novinky a na výstavě budou mít svou premiéru. Všechny hry bude možné se naučit pomocí přehledných návodů nebo rad lektorů. Návštěvníci se mohou těšit na klasické deskové hry jako jsou Domino, Pexeso, Kris Kros, Dáma, Mlýn, Puzzle, Šachy nebo Člověče nezlob se. Se společností Mindok vznikla také sada zvětšených smart her. Děti si tak vyzkouší i modernější hry jako je Karkulka, Tři prasátka, King Domino, Goblíci.
 
Zajímavostí bude výstava Optických klamů od Mindok, které byly vyrobeny unikátně jen pro tuto příležitost. Společnost Efko pro tuto výstavu přiveze zvětšené novinkové deskovky Picaso, Mish Mash a Domalovánky.
 
V další místnosti bude připravena herna s velkých kostkovištěm a hrací stěnou z chráněné dílny T-Wood. Malí architekti ocení velké množství přírodních i barevných dřevěných destiček Kapla nebo Bioblo. Zvětšené barevné designové stavebnice, které podporují fantazii a zručnost, budou zastoupeny sortimentem společnosti Toypex. Zajímavostí bude také senzorický chodník „Bosá stezka“.  Koutek pro menší děti bude tvořen malými stolečky a hromadou kostiček Sluban ke stavění čehokoliv podle vlastní fantazie.
 
Deskové hry mají velmi dlouhou historii, provázejí člověka více než 5 000 let. Objevovaly se ve starých civilizacích, což dokazují archeologické nálezy a obrázky na zdech. Nejstarší deskové hry, které byly objeveny v Egyptě, pocházejí z období 3 500 let před naším letopočtem. Deskové hry objevené v Asii jsou mladší, přibližně ze 4. století před naším letopočtem. Také ve starověkém Řecku a Římě byly deskové hry velmi oblíbené. Přestože církev ve středověku hrám nepřála, byly to právě křížové výpravy do Svaté země, díky nimž se do Evropy deskové hry dostávají. Hrály se zpočátku především ve šlechtických sídlech, později se i přes zákazy, které je možno dodnes najít ve starých městských výnosech i zemských zákonech, rozšířily do měst a na venkov.
  
Celý popis
Naposledy změněno: 23. 6. 2020

Ubytování a restaurace v okolí

Kafé Zámek ve Zlíně

Kafé Zámek ve Zlíně

Zlín, Východní Morava
Bistrotéka Valachy ve Zlíně

Bistrotéka Valachy ve Zlíně

Zlín, Východní Morava
Bůrger

Bůrger

Zlín, Východní Morava