Úvod > Co chcete dělat? > Pálenky Martenz – unikátní malinovice
Gurmánská turistika

Pálenky Martenz – unikátní malinovice

Firma Martenz ze Zlína se zabývá produkcí pálenek, a to ne ledajakých! Vybrala si snad nejtěžží „disciplínu“ v tomto oboru, a to výrobu malinovice. Unikátní destiláty si rychle získaly oblibu a slaví úspěchy doma i v zahraničí. Kromě malin zpracovává Matenz také třeště a švestky.
Dříve tady Baťa vyráběl holinky, dnes tu firma Martenz kvasí maliny pro svou pálenku. Společnost, která sídlí v budově bývalých Baťových závodů ve Zlíně, dělá jednu z mála malinovic v Česku. Zrádnost výroby tohoto nápoje spočívá v tom, že maliny velmi rychle podléhají zkáze a kvašení jim trvá poměrně dlouho, protože obsahují jen velmi málo cukru. Navíc malin není nikdy dost – firma má svůj vlastní sad ve Velké nad Veličkou, ale mimo to nakupuje maliny nakupuje od farmářů v Česku i na Slovensku.

Kromě klasických malin tu v roce 2018 vsadili také na černou odrůdu Bleck Jewel a vyrábí z ní s velkým úspěchem Malinovici Black. Vedle toho Martenz vyrábí také menší edice slivovice nebo třešňovice, ale ve větším je zde pálit nebudou.

Společnost Martenz založil v roce 2016 pan Zdeněk Jurášek a jméno odvodil podle starého názvu své domovské obce Martinice. Jeho výrobky si můžete zakoupit přes firemní e-shop a částečně také přes internetový obchod Destilerka.cz. K dostání jsou i v pražských restauracích Tiskárna, Mincovna nebo Café Savoy.

Provozovatel

Martenz

J. A. Bati 5542
769 01 Zlín
Tel.:
+420 775 270 068
Email:
info@martenz.cz
GPS:
49,223545 17,657990
 
 

Časová náročnost

0,5 hodiny

 
 

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace Miomi Foodie

Restaurace Miomi Foodie

Zlín, Zlínský kraj
Bistrotéka Valachy ve Zlíně

Bistrotéka Valachy ve Zlíně

Zlín, Zlínský kraj
Interhotel Zlín

Interhotel Zlín

Zlín, Zlínský kraj