!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Housenka sochaře Kurta Gebauera v Praze
Kultura

Housenka sochaře Kurta Gebauera v Praze

Jedno z nejznámějších děl respektovaného sochaře a obyvatele Prahy 6 Kurta Gebauera – housenka raného kapitalismu – je k vidění na Vítězném náměstí v Praze.
Deset metrů vysoký objekt ve tvaru housenky byl navržen již v roce 1997 v reakci na „blbou náladu“ tehdejší doby. Housenka má symbolizovat čas zakuklení a čekání, co z ní vzejde, zda se z ní vylíhne krásný motýl nebo požere vše kolem.

Housenka raného kapitalismu představuje již druhé umělecké dílo, které oživuje veřejný prostor u Vítězného náměstí. Tím prvním je Asteroid od neméně známého a uznávaného sochaře Michala Gabriela, který Praha 6 umístila na náměstí v září u příležitosti výročí 100 založení městské části.

Sochař, malíř a pedagog Kurt Gebauer (1941) v letošním roce oslaví osmdesátiny. Řadu let je obyvatelem Prahy 6, ve Střešovicích byl sousedem prezidenta Václava Havla, jemuž věnoval památník ve tvaru srdce, umístěný na piazzettě Národního divadla.

Housenka raného kapitalismu je v Praze 6 druhým dílem Kurta Gebauera – prvním jsou Obludy, herní místo pro děti ve veřejném prostoru na sídlišti Dědina.
Zobrazit více

Provozovatel

MČ Praha 6

Vítězné náměstí
160 00 Praha 6
Tel.:
+420 800 800 001
Email:
podatelna@praha6.cz
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
https://www.praha...
GPS:
50,099825 14,396256
 
Region:
Praha
Oblast:
Praha
Město:
Praha 6
 

Časová náročnost

1,5 hodiny

 
 

Ubytování a restaurace v okolí