Úvod > Kalendář akcí > Noir Film Festival 2020 na Křivoklátě

Noir Film Festival 2020 na Křivoklátě

Kdy 20. srpen 2020 - 23. srpen 2020 Festivaly
8. ročník filmové přehlídky amerických, ale i evropských a českých filmů noir situované do prostředí středověkého hradu Křivoklát. Akce nabízí nevšední filmové projekce v historických prostorách hradu, jejichž atmosféra umocňuje vizuální dojem uváděných snímků.
Již 8. ročník oblíbeného festivalu starého filmového umění nabídne i v roce 2020 několik desítek projekcí z filmové produkce ve 4 historických sálech a na horním nádvoří hradu Křivoklát. Tento festival je jedinečnou příležitostí pro setkávání všech fanoušků a obdivovatelů klasického filmového umění obecně. Nabízí různé programové sekce, které osloví každého fanouška i návštěvníka jež na festival zavítá poprvé.

Časovým rámcem pro vznik tzv.klasického filmového umění jsou 40. a 50. léta, místem vzniku americké filmové ateliéry. Snad právě proto je i pořadatelem festivalu americká nezisková organizace Film Noir Foundation, která se zaměřuje na zachraňování a restaurování noirových filmů  a je také vydavatelem stejnojmenného časopisu.

Dnešní NOIR festivaly však již svým významem tento bod vzniku daleko přesahují jak historicky tak i geograficky.

Během předešlých sedmi ročníků festivalu mohli jeho příznivci na Křivoklátě  shlédnout doslova klasickou filmovou produkci z celého světa včetně skvostů klasického českého filmového umění, jako například  psychologická dramata z československa šedesátých let. Z významných snímků  zahraniční produkce se tady již promítaly německé filmy Ulice (1923) a Modrý anděl (1930), pro nějž Josef von Sternberg objevil svou hereckou múzu Marlene Dietrich, dále  známá klasická americká gangsterka 30. let Zjizvená tvář (1932) nebo například francouzské filmy z éry poetického realismu Den začíná (1939) s Jeanem Gabinem v hlavní roli.

Za festivalová léta nechyběly ani ukázky mimoevropské a neamerické produkce např. z Mexika nebo Japonska.

Ceny vstupenek na jednotlivá představení se pohybují od 90 do 120 Kč.
Celofestivalový pas stojí 1050 Kč, studenti, senioři +65, ZTP/P a rezidenti si ho mohou zakoupit za 900 Kč. Na jeden pas je možné čerpat max. 16 vstupenek. studenti, senioři +65, ZTP/P: 900 Kč, *rezidenti: 900 Kč
 
Celý popis
Naposledy změněno: 8. 12. 2019
28.9.
Prohlídky na Křivoklátě

Prohlídky na Křivoklátě

Křivoklát, Střední Čechy
1.11.
29.3.
Zimní prohlídky na Křivoklátě

Zimní prohlídky na Křivoklátě

Křivoklát, Střední Čechy
28.11.
29.11.
Královský advent na hradě Křivoklát - zrušeno

Královský advent na hradě Křivoklát - zrušeno

Křivoklát, Střední Čechy

Ubytování a restaurace v okolí

Kemp Branov

Kemp Branov

Branov, Střední Čechy
Kemp Masarykova vyhlídka ve Zbečně

Kemp Masarykova vyhlídka ve Zbečně

Zbečno, Střední Čechy
Tábořiště U Jezu Račice

Tábořiště U Jezu Račice

Račice, Střední Čechy