Úvod > Kalendář akcí > Noir Film Festival 2020 na Křivoklátě

Noir Film Festival 2020 na Křivoklátě

Kdy 20. srpen 2020 - 23. srpen 2020 Festivaly
8. ročník filmové přehlídky amerických, ale i evropských a českých filmů noir situované do prostředí středověkého hradu Křivoklát. Akce nabízí nevšední filmové projekce v historických prostorách hradu, jejichž atmosféra umocňuje vizuální dojem uváděných snímků.
Již 8. ročník oblíbeného festivalu starého filmového umění nabídne i v roce 2020 několik desítek projekcí z filmové produkce ve 4 historických sálech a na horním nádvoří hradu Křivoklát. Tento festival je jedinečnou příležitostí pro setkávání všech fanoušků a obdivovatelů klasického filmového umění obecně. Nabízí různé programové sekce, které osloví každého fanouška i návštěvníka jež na festival zavítá poprvé.

Časovým rámcem pro vznik tzv.klasického filmového umění jsou 40. a 50. léta, místem vzniku americké filmové ateliéry. Snad právě proto je i pořadatelem festivalu americká nezisková organizace Film Noir Foundation, která se zaměřuje na zachraňování a restaurování noirových filmů  a je také vydavatelem stejnojmenného časopisu.

Dnešní NOIR festivaly však již svým významem tento bod vzniku daleko přesahují jak historicky tak i geograficky.

Během předešlých sedmi ročníků festivalu mohli jeho příznivci na Křivoklátě  shlédnout doslova klasickou filmovou produkci z celého světa včetně skvostů klasického českého filmového umění, jako například  psychologická dramata z československa šedesátých let. Z významných snímků  zahraniční produkce se tady již promítaly německé filmy Ulice (1923) a Modrý anděl (1930), pro nějž Josef von Sternberg objevil svou hereckou múzu Marlene Dietrich, dále  známá klasická americká gangsterka 30. let Zjizvená tvář (1932) nebo například francouzské filmy z éry poetického realismu Den začíná (1939) s Jeanem Gabinem v hlavní roli.

Za festivalová léta nechyběly ani ukázky mimoevropské a neamerické produkce např. z Mexika nebo Japonska.

Ceny vstupenek na jednotlivá představení se pohybují od 90 do 120 Kč.
Celofestivalový pas stojí 1050 Kč, studenti, senioři +65, ZTP/P a rezidenti si ho mohou zakoupit za 900 Kč. Na jeden pas je možné čerpat max. 16 vstupenek. studenti, senioři +65, ZTP/P: 900 Kč, *rezidenti: 900 Kč
 
Celý popis
Naposledy změněno: 8. 12. 2019

Ubytování a restaurace v okolí

Kemp Branov

Kemp Branov

Branov, Střední Čechy
Tábořiště U Jezu Račice

Tábořiště U Jezu Račice

Račice, Střední Čechy
Pivovar Matuška Broumy

Pivovar Matuška Broumy

Broumy, Střední Čechy