Úvod > Co chcete dělat? > Morava ve 20. století – expozice Moravského zemského muzea
Kultura

Morava ve 20. století – expozice Moravského zemského muzea

Nová stálá expozice Moravského zemského muzea Středoevropská křižovatka mapuje novodobé dějiny a reflektuje zásadní události Moravy od Rakouska-Uherska až do Evropské unie. Moravu líčí jako středoevropskou křižovatku.
Expozici na 800 metrech čtverečních tvoří tři stovky předmětů. Na výstavě Středoevropská křižovatka najdete jízdní kolo ze Zbrojovky Brno,  skútr Čezeta, práškovací letoun Zlín Z-37 Čmelák, zavěšený u stropu vstupní síně, tříkolové vozidlo Velorex, telefonní budku, tiskařský lis na výrobu samizdatů či stopadesátikilovou pamětní knihu připomínající Výstavu soudobé kultury konanou v roce 1928 v Brně, která je rozevřená na stránce s podpisem prezidenta T. G. Masaryka.

Deset tematických okruhů sleduje politické, kulturní a sociální dějiny této historické země, jejích institucí, kulturních jevů a významných osobností, a to nejen v kontextu dějin českých zemí, ale i celého středoevropského prostoru, tříkolové vozidlo Velorex, telefonní budku, tiskařský lis na výrobu samizdatů nebo stopadesátikilovou pamětní knihu připomínající Výstavu soudobé kultury konanou v roce 1928 v Brně rozevřenou na stránce s podpisem T. G. Masaryka.

V expozici Moravského zemského muzea bude množství interaktivních prvků, včetně promítání dobových filmových záběrů, každou tematickou část doplní dotykové obrazovky s podrobnými informacemi o dílčích tématech sledovaného období.

Ubytování a restaurace v okolí

Kavárna Air Cafe

Kavárna Air Cafe

Brno, Jihomoravský kraj
Podnik café bar v Brně

Podnik café bar v Brně

Brno, Jihomoravský kraj
EFI Hostinec Zelňák

EFI Hostinec Zelňák

Brno-střed, Jihomoravský kraj