Úvod > Co chcete dělat? > Morava ve 20. století - expozice Moravského zemského muzea
Kultura

Morava ve 20. století - expozice Moravského zemského muzea

Nová stálá expozice Moravského zemského muzea Středoevropská křižovatka mapuje novodobé dějiny a reflektuje zásadní události Moravy od Rakouska-Uherska až do Evropské unie. Moravu líčí jako středoevropskou křižovatku.
Expozici na 800 metrech čtverečních tvoří tři stovky předmětů. Na výstavě Středoevropská křižovatka najdete jízdní kolo ze Zbrojovky Brno,  skútr Čezeta, práškovací letoun Zlín Z-37 Čmelák, zavěšený u stropu vstupní síně, tříkolové vozidlo Velorex, telefonní budku, tiskařský lis na výrobu samizdatů či stopadesátikilovou pamětní knihu připomínající Výstavu soudobé kultury konanou v roce 1928 v Brně, která je rozevřená na stránce s podpisem prezidenta T. G. Masaryka.

Deset tematických okruhů sleduje politické, kulturní a sociální dějiny této historické země, jejích institucí, kulturních jevů a významných osobností, a to nejen v kontextu dějin českých zemí, ale i celého středoevropského prostoru, tříkolové vozidlo Velorex, telefonní budku, tiskařský lis na výrobu samizdatů nebo stopadesátikilovou pamětní knihu připomínající Výstavu soudobé kultury konanou v roce 1928 v Brně rozevřenou na stránce s podpisem T. G. Masaryka.

V expozici Moravského zemského muzea bude množství interaktivních prvků, včetně promítání dobových filmových záběrů, každou tematickou část doplní dotykové obrazovky s podrobnými informacemi o dílčích tématech sledovaného období.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 6. 8. 2020
18.5.
3.10.
Trojí život středověké keramiky

Trojí život středověké keramiky

Brno, Jižní Morava
21.9.
26.9.
Serial Killer festival

Serial Killer festival

Brno, Jižní Morava
12.8.
15.8.
Maraton hudby Brno

Maraton hudby Brno

Brno-střed, Jižní Morava
29.5.
27.8.
Biskupský dvůr Open air

Biskupský dvůr Open air

Brno, Jižní Morava