Úvod > Kalendář akcí > Letní výlety s Cyklohráčkem – středeční výlety po Středočeském kraji
Akce pro děti

Letní výlety s Cyklohráčkem – středeční výlety po Středočeském kraji

Speciální vlaková souprava Cyklohráčku pro malé i velké výletníky vás o červencových a srpnových středách zaveze na zajímavá místa ve Středočeském kraji. Souprava se sestává ze čtyř vagonů – vůz plný kol, vůz plný her, vůz plný balónků a vůz plný hraček, jejichž názvy napoví, co vás v každém čeká.
Cyklohráček je výletní vlak pro malé i velké cestovatele, kteří věří, že i cesta může být cíl, a chtějí si vychutnat každý kilometr své výpravy, ať už cestují pěšky, nebo na kole. Vlak je sestaven ze čtyř speciálně upravených vozů především s hracími koutky pro děti různých věkových kategorií, ale nechybí zde ani vagón pro kola. Kromě jeho tradičních víkendových jízd z Prahy do Slaného (Zlonic) a zpět, se můžete o červencových a srpnových středách vypravit ještě na sedm speciálních výletů, při kterých barevný vláček zamíří do míst, kam běžně nejezdí. Každou středu od 13. 7. až do 24. 8. bude vlak vyjíždět vždy kolem 9. hodiny ranní z pražského hlavního nádraží a do Prahy se bude vracet zhruba mezi 16. a 18. hodinou odpolední.

Více informací o jednotlivých trasách na https://pid.cz/letni-vylety-s-cyklohrackem-2022/ 

Jízdné
Ve výletním vlaku Cyklohráček neplatí žádné speciální jízdné. Vlak stále jezdí za standardní tarif Pražské integrované dopravy (PID) či tarif Českých drah (ČD). Ve vlaku lze taktéž uplatnit jízdní doklady Systému jednotného tarifu One Ticket. Jízdné PID platí ve vlaku jak v podobě předplatních papírových nebo elektronických kuponů, tak v podobě jízdních dokladů PID pro jednotlivou jízdu, a to vždy podle jejich časové a pásmové platnosti. Jízdy doklady ČD si můžete zakoupit ve stanicích u pokladen nebo u vlakvedoucího, pokud nastupujete tam, kde pokladna není.

Rezervace míst k sezení se provádějí pouze pro skupiny 10 a více cestujících, a to na e-mailové adresy cyklohracek@ropid.cz nebo prahanostalgie@cd.cz, a to maximálně 24 hodin před pravidelným odjezdem vlaku.

ČD Minibar
Ve voze plném kol je cestujícím k dispozici služba tzv. ČD Minibaru, při které České dráhy a. s. ve spolupráci se svým smluvním partnerem nabízejí základní sortiment občerstvovacích služeb, jež cestující znají z vlaků dálkové dopravy. Upozorňujeme však, že je zde platba možná pouze v hotovosti!