Úvod > Kalendář akcí > Historické a vojenské akce > Jízdy retro Karosou a historickou tramvají
Tramvaj
Historické a vojenské akce

Jízdy retro Karosou a historickou tramvají

Zvláštní jízdy městským autobusem Karosa B 731 v provedení z přelomu 80. a 90. let a historickou tramvajovou soupravou odpovídající 40. letům. Akce se konají u příležitosti symbolického zamykání Muzea MHD
V neděli 17. listopadu bude ukončena zatím nejdelší návštěvní sezóna Muzea MHD. Zahájena byla první lednovou sobotu. Jak se stalo zvykem, naposledy se brány Muzea otevřou v letošním roce v neděli 17. listopadu. Při této příležitosti nabízíme dvě jízdy muzejní tramvajovou soupravou ve složení motorový vůz č. 297 a  vlečný vůz č. 638 „vajíčko“. Provedení soupravy odpovídá konci čtyřicátých let dvacátého století, ale oba vozy jsou stejně steré jako vozovna Střešovice, vyrobeny byly v roce 1909.

Muzejní tramvajovou soupravou jsme připravili na neděli 17. listopadu 2019 dvě jízdy v délce přibližně 45 minut. První jízda odjede ze Střešovic v 10:00 a druhá v 13:30 hodin! Počet účastníků na jednotlivých jízdách je omezen!

Další zajímavostí neděle 17. listopadu ve Střešovicích budou jízdy muzejním autobusem Karosa B 731 ev. Č. 3709. Tato vozidla se začala objevovat v Praze v roce 1982 a muzejní autobus byl vyroben v roce 1985 a v pražských ulicích byl k vidění do roku 1993. Také muzejní autobus absolvuje dvě jízdy pro zájemce, v 11 a ve 14:30 hodin.

Počet účastníků na jednotlivých jízdách je omezen!

Jízdy vánočních vozidel v Praze

Dopravní podnik hlavního města Prahy vyslal do pražských ulic svoji flotilu vánočně nazdobených vozidel. Tento rok se k ní navíc připojila i lanovka na Petříně a historická tramvaj. Cestující se nimi mohou svézt až do Tří králů.
Praha 6, Praha

Betlémy 2022 – kostel Panny Marie Královny andělů (Loreta)

Odhaduje se, že nejstarší postavy betlému mohly vzniknout už ve 2. čtvrtině 18. století, zřejmě zásluhou jednoho bratra kapucína. Ten údajně betlém vytvářel 10 let. Lze předpokládat, že soubor byl zhotoven v českém prostředí autorem dobře obeznámeným s tradicí neapolských kašírovaných betlémů.
Praha 1, Praha

Betlémské putování z kláštera do Lorety

Nechte se provést přes tradici barokních betlémů až do ticha kapucínského kláštera!
Praha, Praha

Betlémské putování z kláštera do Lorety

Nechte se provést přes tradici barokních betlémů až do ticha kapucínského kláštera!
Praha, Praha

Aktivity v okolí

Historická tramvajová linka č. 23 v Praze – provoz přerušen

Legendární pražské vozy Tatra T3 opustily na jaře 2017 běžné linky. Nyní se s nimi můžete setkat na pravidelné nostalgické trase s označením 23. Jedná se o typ tramvaje, který byl vyráběn v Tatře na Smíchově od 60. do 90. let min. století. Vyznačují se mimo jiné červenošedými laminátovými sedačkami.
Praha 6, Praha

Muzeum MHD – Muzeum městské hromadné dopravy v Praze

V tramvajové vozovně v Praze-Střešovicích se nachází jedinečná sbírka památek z historie městské hromadné dopravy v hlavním městě ČR. Jsou v ní představeny více než čtyři desítky historických vozidel a mnoho dalších exponátů – modelů, fotografií, historických dokumentů, jízdenek a plánků.
Praha 6, Praha

Nostalgická tramvajová linka č. 41

Jízda historickou linkou 41. Ze střešovické vozovny vyjíždějí o víkendech od dubna do října historické soupravy tramvají na svou pravidelnou trať centrem Prahy na nostalgické lince 41.
Praha 6, Praha

Traubova vila ve Střešovicích

Vila továrníka Edmunda Trauba je ojedinělým příkladem německé moderny v Praze. Jejím základem je železobetonová konstrukce a zajímavý kamenný obklad. V současné době zde sídlí Velvyslanectví Maďarska.
Praha 6, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Pivovar Strahov

Pivovar nacházející se jen pár kroků od Pražského hradu, ukrytý v příjemném historickém areálu Strahovského kláštera. Prostor pivovaru a restaurace nabízí příjemné posezení s pivem a jídlem z těch nejlepších surovin i receptur. Možnost komentované prohlídky pivovaru po předchozí rezervaci.
Praha 1, Praha

Hotel Jelení Dvůr u Pražského hradu

Hotel Jelení Dvůr, s příjemnou rodinnou atmosférou, se nachází na záviděníhodném místě v blízkosti Pražského hradu.
Praha 1, Praha

Romantik hotel U raka v Novém Světě

Prožijte klidnou dovolenou v samém srdci Prahy, v místech, kde na vás dýchá historie na každém kroku. V kterékoliv roční době zde objevíte něco, co učiní z vaší dovolené nezapomenutelný romantický zážitek.
Praha 1, Praha

Kavárna Nový Svět

Malá rodinná kavárna se ukrývá v malebné lokalitě Nový Svět nedaleko Pražského hradu. Vychutnáte si zde nejen vynikající kávu, ale také nevšední atmosféru skrytou za staletými zdmi starobylého domu.
Praha 1, Praha