Úvod > Co chcete dělat? > Pivovar Strahov
Gurmánská turistika

Pivovar Strahov

Pivovar nacházející se jen pár kroků od Pražského hradu, ukrytý v příjemném historickém areálu Strahovského kláštera. Prostor pivovaru a restaurace nabízí příjemné posezení s pivem a jídlem z těch nejlepších surovin i receptur. Možnost komentované prohlídky pivovaru po předchozí rezervaci.
Klášterní pivovar Strahov najdete nedaleko Pražského hradu, v objektu Strahovského kláštera, který byl založen v roce 1140 králem Vladislavem II. První zmínky o pivovaru pocházejí z přelomu 13. a 14. století. O stavbě nového, již plně funkčního pivovaru stávajícího na místě dnešní restaurace, rozhodl opat Kašpar Questenberg v roce 1628. V roce 1907 byl pivovar zrušen a objekty byly využívány pouze jako hospodářská stavení. Pivovar byl obnoven teprve před třemi roky při rozsáhlé a náročné rekonstrukci celého objektu.

Současná podoba Klášterního pivovaru Strahov nabízí hostům celkovou kapacitu 380 míst ve třech osobitých prostorách vlastního pivovaru, restauraci Sv. Norbert a na pivovarském dvoře. Každý prostor si uchovává svou specifickou atmosféru i využití. Klášterní pivovar Strahov patří do kategorie restauračních minipivovarů s roční kapacitou okolo 1000 hl.

Osobně cítíme úlohu minipivovaru jako producenta vysoce kvalitních speciálních piv. Naše pivo Sv.  Norbert, pojmenované podle zakladatele řádu premonstrátů, jež sídlí ve Strahovském klášteře, je vyráběno pouze z přírodních surovin – vody, sladu, chmele a kvasnic. Plně tedy respektujeme letitý zákon o čistotě piva – Reinheitsgebot z roku 1516. V našem pivu proto nenajdete žádné chmelové extrakty ani cukr, pivo je nepasterováno a nefiltrováno. Ponecháváme v pivu vše co je dobré. Sv. Norbert obsahuje zbytkové pivovarské kvasnice s obsahem vitamínu B. Nejvýše položený pražský pivovar nabízí nefiltrovaná speciální piva pro potěchu očí, nosu i chuťových pohárků. Žádný svatý není tak dobrý jako náš Norbert!