!

Upozornění: Redakce prosí všechny zájemce o akce a aktivity, aby se před jejich návštěvou informovali u organizátora, zda a kdy probíhají vzhledem k opatřením přijatým vládou ČR k nákaze Covid-19. Omlouváme se, že informace o otevíracích dobách a termínech konání uvedených na webu Kudyznudy.cz nemusí být vždy aktuální.

Úvod > Co chcete dělat? > Nostalgická tramvajová linka č. 41

Nostalgická tramvajová linka č. 41

Památky
Ze střešovické vozovny vyjíždějí o víkendech od března do listopadu historické soupravy tramvají na svou pravidelnou trať centrem Prahy na nostalgické lince 41.

V Praze je dlouhodobě o víkendech a svátcích (v turistické sezóně) provozována historická linka 91 (od 25. 3. 2017 nově pod číslem 41). Převážně dvounápravové tramvaje vozí cestující po trase v centru města. Linka nemá z hlediska nutnosti posilovat provoz ostatních spojů žádný dopravní význam, jde výhradně o turistickou atrakci, proto není začleněna do systému PID a má speciální jízdné. Není tak přístupná běžným Pražanům na standardní jednotlivé či předplatní jízdenky.

Při přípravě nové linky obsazované výhradně vozy T3 bylo naopak snahou, aby měla svůj dopravní význam a sloužila nejen turistům, ale i všem ostatním cestujícím majícím běžné jízdenky PID.

Linka je v provozu o sobotách, nedělích a svátcích. Tramvaj vyjíždí po trase: Vozovna Střešovice - Brusnice - Pražský hrad - Královský letohrádek - Malostranská - Malostranské náměstí - Hellichova - Újezd - Národní divadlo - Národní třída - Lazarská - Vodičkova - Václavské náměstí - Jindřišská - Masarykovo nádraží - Náměstí republiky - Dlouhá třída - Nábřeží Kapitána Jaroše - Strossmayerovo náměstí - Veletržní - Výstaviště.

Celý popis
Naposledy změněno: 7. 10. 2019