!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Romantik hotel U raka v Novém Světě
Ubytování

Romantik hotel U raka v Novém Světě

Prožijte klidnou dovolenou v samém srdci Prahy, v místech, kde na vás dýchá historie na každém kroku. V kterékoliv roční době zde objevíte něco, co učiní z vaší dovolené nezapomenutelný romantický zážitek.
Romantik hotel U raka nabízí romantické ubytování v těsné blízkosti Pražského hradu. Hotel je obklopen množstvím kulturních památek, malebných zákoutí, příjemných restaurací a hospůdek. Jedná se o jediné ubytovací zařízení v České republice, které je součástí prestižního hotelového řetězce Romantik Hotels & Restaurants International.

Dům U raka č. 10/93 stojí na Hradčanech v těsné blízkosti Mariánských hradeb. Nejstarší písemná zpráva o tomto domě pochází z roku 1739. Tehdy si řezník Simonis koupil za 80 rýnských zlatých obecní pozemek, aby na něm postavil stáj. V roce 1794 však už Josef Schaller ve svém popisu Královského hlavního a sídelního města Prahy uvádí poprvé název dům U raka. Rodina Libických změnila stáj v obytný dům. První dům postavený na pozemku je roubená stavba se šindelovou střechou. Srubových staveb stálo kdysi na okraji Prahy jistě mnoho, ale během času zůstal dům řízením osudu jedinou roubenou stavbou v Praze a stal se proto s celým areálem registrovanou kulturní památkou.V roce 1987 koupil oba domy s pozemky dnešní majitel.

Jedinečné interiéry hotelových pokojů jdou ruku v ruce s vymoženostmi moderní doby; všechny pokoje jsou vybaveny vysokorychlostním internetovým připojením a klimatizací. Hotelová zahrada se stane oázou pro vaše smysly a poskytne zaslouženou relaxaci. Vmalé galerii v hotelu vystavuje své umělecké obrazy žena majitele – akademická malířka. Starší dcera majitele zde vystavuje své umělecké plastiky.
Zobrazit více

Provozovatel

Romantik hotel U Raka

Černínská 10
118 00 Praha 1
Tel.:
+420 220 511 100
Email:
info@romantikhote...
WWW:
www.romantikhotel...
GPS:
50,091530 14,389696
 
Region:
Praha
Oblast:
Praha
Město:
Praha 1
 

Vstupné

Poznámka:Cena ubytování je od 2250 Kč v dvoulůžkovém pokoji Classic (jedna osoba).

 

Časová náročnost

12,0 hodin