Úvod > Co chcete dělat? > Ubytování > Romantik hotel U raka v Novém Světě
Ubytování

Romantik hotel U raka v Novém Světě

Prožijte klidnou dovolenou v samém srdci Prahy, v místech, kde na vás dýchá historie na každém kroku. V kterékoliv roční době zde objevíte něco, co učiní z vaší dovolené nezapomenutelný romantický zážitek.
Romantik hotel U raka nabízí romantické ubytování v těsné blízkosti Pražského hradu. Hotel je obklopen množstvím kulturních památek, malebných zákoutí, příjemných restaurací a hospůdek. Jedná se o jediné ubytovací zařízení v České republice, které je součástí prestižního hotelového řetězce Romantik Hotels & Restaurants International.

Dům U raka č. 10/93 stojí na Hradčanech v těsné blízkosti Mariánských hradeb. Nejstarší písemná zpráva o tomto domě pochází z roku 1739. Tehdy si řezník Simonis koupil za 80 rýnských zlatých obecní pozemek, aby na něm postavil stáj. V roce 1794 však už Josef Schaller ve svém popisu Královského hlavního a sídelního města Prahy uvádí poprvé název dům U raka. Rodina Libických změnila stáj v obytný dům. První dům postavený na pozemku je roubená stavba se šindelovou střechou. Srubových staveb stálo kdysi na okraji Prahy jistě mnoho, ale během času zůstal dům řízením osudu jedinou roubenou stavbou v Praze a stal se proto s celým areálem registrovanou kulturní památkou.V roce 1987 koupil oba domy s pozemky dnešní majitel.

Jedinečné interiéry hotelových pokojů jdou ruku v ruce s vymoženostmi moderní doby; všechny pokoje jsou vybaveny vysokorychlostním internetovým připojením a klimatizací. Hotelová zahrada se stane oázou pro vaše smysly a poskytne zaslouženou relaxaci. Vmalé galerii v hotelu vystavuje své umělecké obrazy žena majitele – akademická malířka. Starší dcera majitele zde vystavuje své umělecké plastiky.

Provozovatel

Romantik hotel U Raka

Černínská 10
118 00 Praha 1
Tel.:
+420 220 511 100
Email:
info@romantikhote...
WWW:
www.romantikhotel...
GPS:
50,091530 14,389696
 
Region:
Praha
Město:
Praha 1
Tipy na výlet:
Praha 1 a okolí
 

Vstupné

Poznámka:Cena ubytování je od 2250 Kč v dvoulůžkovém pokoji Classic (jedna osoba).

 

Časová náročnost

12,0 hodin

 
 

Zrzavého Malá Strana – komentovaná procházka

Plachý muž, pábitel, či také úspěšný propagátor vlastní tvorby; to jsou jen některé z charakteristik Jana Zrzavého, jednoho z nejvýznamnějších českých výtvarných umělců 20. století.
Praha 1, Praha

Malostranský a hradčanský masopust 2023

Tradiční masopustní průvod masek v kulisách Malé Strany a Hradčan. Průvodu s živou hudbou a maskami se každoročně účastní stovky lidí. Vychází z Loretánského náměstí a jde se přes Malou Stranu na Kampu, kde vyvrcholí veselicí. Sraz do průvodu před hostincem U Černého vola do 13 hodiny.
Praha 1, Praha

Praha šlechtická – Thunové na Malé Straně

Komentovaná procházka vám představí šlechtický rod Thunů, který zásadním způsobem ovlivňoval českou historii po několik staletí.
Praha 1, Praha

Staří mistři II: Expozice ve Šternbernském paláci

Sbírková expozice Staří mistři II navazuje na expozici Staří mistři nacházející se v protějším Schwarzenberském paláci. Obě se vzájemně doplňují tak, aby utvořily jeden celek, a zároveň představují skvostná umělecká díla v různých souvislostech.
Praha 1, Praha

Aktivity v okolí

Park Maxe van der Stoela v Praze

Nový park o rozloze 2,5 hektaru vznikl na křížení Patočkovy, Myslbekovy a Střešovické ulice. Jde o prostor, kde se zčásti nacházelo staveniště tunelu Blanka.
Praha 6, Praha

Nový Svět – kout, kde se v Praze čas zastavil

Kdyby vám někdo zavázal oči a dovedl vás na Nový Svět, sotva byste poznali, že jste ještě v Praze. Malebné zákoutí s křivolakými uličkami a malými obytnými domky se nachází stranou od hlavního turistického ruchu.
Praha 1, Praha

Kostel Panny Marie Andělské – první kapucínská stavba v Čechách

V dolní části Loretánského náměstí na Hradčanech stojí prostá jednolodní sakrální budova, kostel Panny Marie Andělské, nedílná součást areálu kapucínského kláštera. Je to nejstarší stavební celek řádu kapucínů v Čechách.
Praha 1, Praha

Beer Spa Beerland – První zámecké pivní lázně Praha

Vítejte ve světě piva a alchymie, vítejte v Chateaux Spa Beerland v Praze a užijte si královský wellness!
Praha 1, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Kavárna Nový Svět

Malá rodinná kavárna se ukrývá v malebné lokalitě Nový Svět nedaleko Pražského hradu. Vychutnáte si zde nejen vynikající kávu, ale také nevšední atmosféru skrytou za staletými zdmi starobylého domu.
Praha 1, Praha

Hotel Jelení Dvůr u Pražského hradu

Hotel Jelení Dvůr, s příjemnou rodinnou atmosférou, se nachází na záviděníhodném místě v blízkosti Pražského hradu.
Praha 1, Praha

Pivovar Strahov

Pivovar nacházející se jen pár kroků od Pražského hradu, ukrytý v příjemném historickém areálu Strahovského kláštera. Prostor pivovaru a restaurace nabízí příjemné posezení s pivem a jídlem z těch nejlepších surovin i receptur. Možnost komentované prohlídky pivovaru po předchozí rezervaci.
Praha 1, Praha

Ubytování v Kapucinátu na Hradčanech

Kapucinát na Hradčanech nabízí krátkodobé ubytování pro všechny, kteří hledají nocleh v centru Prahy za přijatelnou cenu. Ubytování je vhodné nejen pro turisty – jednotlivé poutníky či rodiny s dětmi, ale také například pro školní výlety či různá společenství.
Praha 1, Praha