!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > iMucha: slavná sbírka v pohybu v Obecním domě – unikátní výstava A. Muchy
iMucha: slavná sbírka v pohybu v Obecním domě - unikátní výstava A. Muchy
"> "> "> "> "> "> ">
14.5.
28.2.
+ Přidat foto
Výstavy

iMucha: slavná sbírka v pohybu v Obecním domě – unikátní výstava A. Muchy

  • 14. květen 2021 10:0028. únor 2023 19:00
Zhruba po sedmi letech se milovníci díla Alfonse Muchy, velikána české secese, mohou těšit na další unikátní kulturní zážitek. Na stejné místo, do pražského Obecního domu, se vrací slavná sbírka jeho díla, kterou v minulosti zkompletoval světový tenista číslo 1 Ivan Lendl.
Vystavení sbírky v roce 2013 přilákalo na 180.000 návštěvníků a expozice si tak právem vysloužila titul Nejnavštěvovanější výstava výtvarného umění v historii ČR. Obrovského úspěchu se dočkala i v zahraničí, doposud byla vystavena v italských městech Miláno a Janov, v USA v New Yorku a v jihokorejském hlavním městě Soulu. Celkem po celém světě zhlédlo sbírku již více než půl milionu lidí.
 
Vzhledem ke změnám, kterými sbírka prošla od doby, kdy ji do svého vlastnictví získal Nadační fond Richarda Fuxy, půjde opět o nezapomenutelný zážitek. Již samotný název výstavy iMUCHA prozrazuje, v čem je tentokrát unikátní. Návštěvníci budou moci ve světové premiéře například obdivovat slavné plakáty v digitalizované, rozpohybované podobě.

Díky vysoce profesionálně zpracovanému digitálnímu rozpohybování Muchových plakátů se ve světové premiéře od léta roku 2020 návštěvníci ocitají tváří v tvář oživlým modelkám, jsou obklopováni výjevy ze Slovanské epopeje a promlouvá k nim dokonce sám Alfons Mucha. Jedinečné pojetí expozice tak secesi posouvá o více než sto let dopředu a návštěvníky o více než sto let dozadu.

Mistrné architektonické ztvárnění konceptu provází nejvýznamnějšími milníky Muchova života a tvorby, které dokreslují ty nejzásadnější informace od předního odborníka na Alfonse Muchu. Expozice čítá bezmála 240 nejpoutavějších artefaktů. Celá výstava je tak jedinečným souborem dojmů z ohromující monumentality, digitálních efektů, snadné pochopitelnosti a líbivosti u široké veřejnosti a zároveň těch nejzajímavějších informací a momentů Muchovy éry.

Výstava je jednou ze tří částí projektu iMUCHA, který kromě jedinečné výstavy nabízí také velkolepou multimediální projekci a show.

Expozice znovu přivítá návštěvníky v pražském Obecním domě v pátek 14. května v 10:00 hodin.
Povinností sice zůstává nošení respirátorů třídy FFP2, nicméně dobrou zprávou je, že vstup na výstavu není podmíněn negativním výsledkem testu na Covid-19. Odpadá tak nutnost jeho absolvování.
 
Zobrazit více

Provozovatel

Obecní dům, a.s.

náměstí Republiky 1090/ 5
110 00 Praha 1
Tel.:
+420 222 002 101
Email:
info@obecnidum.cz
WWW:
www.obecnidum.cz/...
WWW:
https://imucha.com
GPS:
50,087620 14,428247
 
Region:
Praha
Oblast:
Praha
Město:
Praha 1
 

Vstupné

Cena: 290 Kč

Snížená cena: 190 Kč

Rodinné vstupné: 750 Kč

 

Časová náročnost

1,5 hodiny