Úvod > Kalendář akcí > Výstavy > Galerie ve Zlíně zve na filmové dílo Martina Búřila
Výstavy

Galerie ve Zlíně zve na filmové dílo Martina Búřila

Filmové dílo Martina Búřila nabízí videoroom Krajské galerie výtvarného umění ve Zlíně v Budově 14. továrního areálu. Prohlednout si jej bude možné od středy 12. února do 11. května.
Zlínský rodák Martin Búřil je absolventem brněnské FaVU VUT, po které studoval na Katedře animace pražské FAMU. Věnuje se tvorbě krátkých animovaných filmů, vzácněji také tvorbě instalací a multimediálních projektů. „Ve videoroomu z jeho krátkých animovaných filmů představíme Monoscope n.3 z roku 2011, ve kterém experimentuje s podstatou současné počítačové animace,“ řekla za pořadatele Marika Blažková. Martin Búřil společně se Zdeňkem Durdilem obnažil na kost animaci Opičího krále, na které pracovali pro EXPO 2010 v Šanghaji. V Monoscope odstranil z původní animace Dálným východem inspirované ilustrace Zdeňka Sklenáře. Zdrojové vrstvy animace ustoupily zástupným geometrickým tvarům vyplněným barevnými pásy, které množná ještě někteří pamatují z doby, kdy televize nevysílaly 24 hodin denně a monoskop byl vedle hypnotizujícího zrnění symbolem nočního bezčasí. Monoscope n.3 obdržel zvláštní cenu poroty Jiné vize na Přehlídce animovaného filmu Olomouc (PAF) v roce 2011.

Provozovatel

Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně

Vavrečkova 7040
760 01 Zlín
Tel.:
+420 573 032 203
Email:
marika.blazkova@g...
GPS:
49,223167 17,653344
 
Region:
Zlínský kraj
Oblast:
Zlínsko – Luhačovicko
Město:
Zlín
Tipy na výlet:
Zlín a okolí
 
 

Maker Faire Zlín – přehlídka inovátorů a vynálezců

Maker Faire je světová přehlídka kreativity pro všechny tvůrce, inovátory, bastlíře, DIY nadšence a jejich příznivce. Zábavný program je plný interaktivních a vzdělávacích projektů pro celou rodinu.
Zlín, Zlínský kraj

Vánoční čas v galerii, muzeu i knihovně

V předvánočním čase je v krajském kulturně vzdělávacím centru připraven pro malé i velké návštěvníky bohatý program. Těšit se mohou především na různorodé tvořivé dílny, koncerty i vánoční výstavku.
Zlín, Zlínský kraj

Vánoční ježíškova pošta ve Zlíně

Vánoce jsou časem plnění přání, hlavně těch dětských. Vánoční pošta v Obchodním domě s jejich plněním ochotně pomůže.
Zlín, Zlínský kraj

Vánoční trhy u Obchodního domu Zlín

Zpříjemněte si advent návštěvou Vánočního mini trhu u Obchodního domu Zlín. Těšit se můžete na vánoční strom, vánoční kolo a gastro stánky.
Zlín, Zlínský kraj

Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně

Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně se věnuje především českému a slovenskému výtvarnému umění a architektuře 19. až 21. století. Spravuje a dále buduje sbírku uměleckých děl, pořádá výstavy, vzdělávací programy a spektrum své činnosti doplňuje o akce propojující různé obory kultury.
Zlín, Zlínský kraj

Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně

Muzeum ve stálé zlínské expozici "Princip Baťa: dnes fantazie, zítra skutečnost" představuje tři velká témata svázaná se zLínem, a zároveň se světovým přesahem: firmu Baťa, zlínský film a cestovatele Hnazelku a Zikmunda.
Zlín, Zlínský kraj

Velké Karlovice – za největším bukem Vsetínska

Vydejte se na výlet z Velkých Karlovic – Léskového k pralesu Razula. Trasa má délku cca 6 km, není náročná, zvládnete ji za slabé dvě hodiny. Vede převážně po lesních cestách.
Zlín, Zlínský kraj

Obuvnické muzeum ve Zlíně – Princip Baťa: Dnes fantazie, zítra skutečnost

Expozice Muzea jihovýchodní Moravy ve Zlíně s názvem "Princip Baťa: Dnes fantazie, zítra skutečnost" se nachází v budově 14 bývalého továrního areálu.
Zlín, Zlínský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Jedním tahem: kavárna, bar a galerie ve Zlíně

Industriální prostor centra Zlína, hravý, volný a otevřený skrývá kavárnu, bar a galerii s názvem Jedním tahem.
Zlín, Zlínský kraj

Pálenky Martenz – unikátní malinovice

Firma Martenz ze Zlína se zabývá produkcí pálenek, a to ne ledajakých! Vybrala si snad nejtěžží „disciplínu“ v tomto oboru, a to výrobu malinovice. Unikátní destiláty si rychle získaly oblibu a slaví úspěchy doma i v zahraničí. Kromě malin zpracovává Matenz také třeště a švestky.
Zlín, Zlínský kraj

Restaurace Miomi Foodie

Restaurace potěší příznivce hravých chutí a čerstvých, kvalitních surovina je rozšířena o nové druhy specialit. Naší múzou jsou nutričně vyvážené pokrmy pro každý den. Věříme, že "zdravé" a "chutné" jdou ruku v ruce.
Zlín, Zlínský kraj

Interhotel Zlín

Interhotel Zlín (bývalý hotel Moskva) je ideální kongresové centrum se skvělou polohou přímo v centru Zlína. Nabízí mimořádný komfort moderních pokojů a špičkově vybavené konferenční i gastronomické zázemí.
Zlín, Zlínský kraj