Úvod > Kalendář akcí > Den Vltavy 2020 - zrušeno
Den Vltavy 2020 - zrušeno
"> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
15.3.
+ Přidat foto

Den Vltavy 2020 - zrušeno

Kdy 15. březen 2020 9:00 - 15:00 Akce pro děti
Přijďte k Vltavě a zažijte mnoho zábavy a poučení! V provozu bude řada unikátních lodí. Zájemci tak mohou poznat kouzlo a romantiku řeky Vltavy v Praze téměř po celé délce toku řeky v samém srdci Prahy.
Zahájení plavební sezóny na řece Vltavě nabídne i v letošním roce plavby po řece Vltavě pro Pražany a přespolní zdarma. Vševltavský spolek pro vás připravil plavby velkými i malými loděmi, den otevřených dveří Veslařského klubu Slavia, nezapomenutelné vodnické hrátky nad hladinou, kapelu Matyldu – písně plavební, volný vstup do Muzea Karlova mostu, otevření pražských kobek na náplavkách a mnoho dalšího.

Zájemci si tak mohouvyzkoušet plavbu na velkých a malých výletních lodích – lodi Taurus, Orca, Slapy, Bachsaibling, Fidelio, Explorer, bočno kolesovém parníku Sirius legendárního vltavského kapitána Miroslava Kedršta, který letos oslavil 86. narozeniny, nebo nejstarší osobní lodi v Praze - Salonní rychlolodi Nepomuk. Kdispozici budou i pramičky z půjčovny lodiček Slovanka nebo šlapadla Klubu Lávka. Společnost Pražské Benátky zajistí i dva přívozy, které usnadní přístup ke stanovištím.

Návštěvníci se mohou těšit na ukázku vltavských vorů, říčních a mořských veslic, vázání lodních uzlů skapitánem Mario Juhasem, promenádu obřích ryb, ukázku potápěčského vybavení, hasičský vůz s termovizí či měření krevních hodnot nebo opékání „rybích“ buřtů, jelikož ryby neberou, a ukázku rybářského řemesla v čele s emeritním předsedou Českého rybářského svazu MO Prahy 1 Miroslavem Nechvátalem, který letos oslavil 90. narozeniny.

Sportovcům udělá radost otužilecké plavání ve Vltavě a veslování na veslařském trenažeru. Atraktivní program oživí i provozovatel a správce pražských náplavek, který otevře sezónu kobek na Hořejším a Rašínově nábřeží nebo Český hydrometeorologický ústav, který představí funkci limnigrafu naVýtoni, předvede techniku proměření průtoku řeky včetně možnosti vyzkoušení. Chybět nebude ani tzv. Schiffparada neboli přehlídka lodí.
Celý popis
Naposledy změněno: 11. 3. 2020