Úvod > Co chcete dělat? > Artbanka Museum of Young Art
Kultura

Artbanka Museum of Young Art

Nově otevřené muzeum v centru Prahy představující to nejlepší a nejprovokativnější ze současného mladého umění v prostoru velkolepého barokního prostoru paláce Colloredo-Mansfeld.
Muzeum věnované mladému současnému umění představuje nejvýraznější osobnosti české tvorby z generace po roce 1968, stejně jako přední zástupce nejmladší generace českých i slovenských umělců. Umění je vystaveno v barokním paláci Colloredo-Mansfeld, jehož prostory nabízejí šokující svědectví o stavebních úpravách provedených za komunistického režimu na historických památkách.

Muzeum prezentuje jednotlivé skupinové i samostatné výstavy a zároveň poskytuje prostory pro prezentaci výtvarného jazyka jednotlivým vysokým uměleckým školám. Artbanka funguje na principu nákupu vysoce kvalitních uměleckých děl mladých autorů, které následně pronajímá do veřejných i soukromých institucí a společností. Jedná se o jedinečnou iniciativu propagace kvalitního současného umění, která nejen pomáhá a propaguje současné umění mezi širokou veřejností, ale současně představuje platformu pro mezinárodní dialog a konfrontaci umělců a jejich spolupráci s uznávanými odborníky z výtvarné oblasti.
Zobrazit více