!

Upozornění: Redakce prosí všechny zájemce o akce a aktivity, aby se před jejich návštěvou informovali u organizátora, zda a kdy probíhají vzhledem k opatřením přijatým vládou ČR k nákaze Covid-19. Omlouváme se, že informace o otevíracích dobách a termínech konání uvedených na webu Kudyznudy.cz nemusí být vždy aktuální.

Úvod > Kalendář akcí > Předání cen Czech Grand Design - změna termínu
Předání cen Czech Grand Design - změna termínu
"> "> "> "> ">
24.3.
+ Přidat foto

Předání cen Czech Grand Design - změna termínu

Kdy 24. březen 2020 20:00 - 22:00 Výstavy
Čtrnáctý ročník Cen Czech Grand Design bude slavnostně vyhlášen 24. března 2020. Ceny se budou letos nově předávat v hudebním divadle Karlín v Praze, v přímém přenosu České televize.
Ceny Czech Grand Design jsou oborovým oceněním, které každoročně udílí Akademie designu České republiky. Ocenění získávají osobnosti za nejlepší práce v oborech design, móda, fotografie, špero a grafický design. Vítězové Cen Czech Grand Design za rok 2019 přijdou poprvé ceny převzít do Hudebního divadla Karlín, kam se slavnostní předávání přesunulo ze Stavovského divadla.

Cena za rok 2019 budou uděleny během slavnostního večera 24. března 2020 v přímém přenosu České televize. Finalisté představí svoji tvorbu na výstavě Best of: 2019, a to od 6. 3. do 3. 5. 2020 v Galerii České spořitelny.

V čtrnáctém ročníku cen se utká 24 autorů v devíti kategoriích:
  • Designér roku – Cena Ministerstva kultury ČR
  • Módní designér roku
  • Designér šperku roku
  • Grafický designér roku
  • Fotograf roku
  • Ilustrátor roku
  • Výrobce roku – Cena Ministerstva průmyslu a obchodu ČR
  • Objev roku
  • Síň slávy

Ceny Czech Grand Design - každoročně oceňují osobnosti za mimořádné počiny v oblasti designu a zároveň pomáhají široké veřejnosti lépe se orientovat na scéně českého designu.

Základním motivem založení Výročních cen AD ČR a hodnotícího orgánu Akademie designu ČR (volného seskupení teoretiků, kurátorů, kritiků a publicistů z oblasti designu) je snaha pravidelně oceňovat a představovat veřejnosti konkrétní tvůrce a jejich produkty a oceněné vybírat bez nutnosti přihlášení se a na základě hodnocení co nejširšího spektra odborníků.
 

Kdo bojuje letos o vítězství

Šanci získat prestižní ocenění za design má za uplynulý rok celkem 84 autorů v osmi kategoriích. Jen jeden z nich se ale může stát vítězem absolutním – Grand Designérem 2019. Mezi nominovanými tvůrci a firmami Akademie letos ocenila produktové počiny i novátorské přístupy a originalitu. Nominace nabízejí průřez nejzdařilejšími výrobky za uplynulý rok od nábytku, hraček, bytových doplňků až po novou písmovou rodinu nebo interaktivní učebnici na tablet.

Mezi letošními nominovanými jsou zcela nová jména. Například Luisa Bělohlávková s kolekcí porcelánu Večeře, nebo Vítek Škop za interaktivní učebnici fyziky pracující s rozšířenou realitou. Velký úspěch zaznamenal letos také Jiří Krejčiřík s kolekcí skleněných váz a stoly Eclectisism. Je to důkaz, že česká designérská scéna je inovativní a živá. Zároveň má své hvězdy, které jsou čím dál úspěšnější i v zahraničí

Vítězové všech kategorií budou vyhlášeni na slavnostním večeru Cen Czech Grand Design, 24. března 2020 ve 20:00 hodin v hudebním divadle Karlín.
Celý popis
Naposledy změněno: 17. 3. 2020