Úvod > Kalendář akcí > Sportovní akce > Cyklobus Českomoravským pomezím 2022
Sportovní akce

Cyklobus Českomoravským pomezím 2022

Díky spolupráci měst Litomyšl, Polička, Svitavy, Moravská Třebová, Vysoké Mýto a destinační společnosti Českomoravské pomezí s podporou Pardubického kraje vám i v roce 2022 nabízíme možnost dostat se blíž k atraktivitám Českomoravského pomezí a na řadu dalších míst pomocí cyklobusů.
Provoz autobusů uzpůsobených pro převoz kol potrvá po celé léto i v průběhu září. Pět autobusových linek propojuje turisticky atraktivní místa vždy o víkendech a státních svátcích. Jejich služeb můžete využít, ať už se vydáte na pěší výlet nebo patříte k fanouškům cyklistiky. Cyklobus je součástí systému integrované regionální dopravy Pardubického kraje (IREDO). Na lince platí pro všechny cestující jednotný tarif IREDO, v rámci kterého můžete využít řadu slev.

Cyklisté i pěší turisté budou opět moci poznávat nejen krásy historických měst Českomoravského pomezí, ale také dalších zajímavých míst, jako jsou například zámek v Nových Hradech, Hřebečské důlní stezky, Toulovcovy maštale, rozhledna Terezka či rozhledna na Kozlovském kopci.
 

Jízdní řády pro rok 2022

Růžová linka 681886: Moravská Třebová – Svitavy – Polička – Proseč – Nové Hrady – Vysoké Mýto – Litomyšl – Česká Třebová – Ústí nad Orlicí – Choceň

Dopravce: BusLine Pardubicko, s. r. o.
Cyklobus projíždí historickými městy Českomoravského pomezí a zaveze vás také na mnoho dalších atraktivních míst. Patří k nim například: Hřebečské důlní stezky, rozhledna Terezka, Toulovcovy maštale, zámek Nové Hrady, rozhledna na Kozlovském vrchu či cyklostezky na Orlickoústecku.

Modrá linka 681829: Polička – Svitavy – Moravská Třebová – Štíty – Králíky – Dolní Morava
Dopravce: ZDAR, a.s.
Cyklobus vás z Poličky, Svitav či Moravské Třebové přiblíží například k těmto turistickým atraktivitám: Hřebečské důlní stezky, Singltrek Moravská Třebová, Průmyslové muzeum a úzkokolejka v Mladějově, Červená Voda – rozhledna na Křížové hoře, lanová dráha Buková hora, Králíky – vojenské muzeum, tvrz Hůrka, klášter Hora Matky Boží, Dolní Morava – Stezka v oblacích, bobová dráha, dětské zážitkové parky.

Zelená linka 651555: Pardubice – Chrudim – Seč – Hlinsko – Proseč – Litomyšl – Polička
Dopravce: UMBRELLA Coach & Buses, s.r.o.
Linka umožní objevovat krásy Českomoravského pomezí také turistům z Pardubicka, Chrudimska či Hlinecka. Zajíždí do oblasti Toulovcových maštalí, Litomyšle, Nových Hradů nebo k Sečské přehradě. V odpoledních hodinách linka nově míří do obce Předhradí, kde lze od letošní sezóny navštívit hrad Rychmburk.

Červená linka 681948: Litomyšl – Ústí nad Orlicí – Česká Třebová – Lanškroun – Čenkovice – Králíky – Dolní Morava – Staré Město
Dopravce: BusLine Pardubicko, s. r. o.
Tato linka vyjíždí z Litomyšle a míří až do oblasti Orlických hor a Králického Sněžníku.

Oranžová linka 681947: Litomyšl – Vysoké Mýto – Choceň – Žamberk – Deštné v Orlických horách, Šerlich
Dopravce: BusLine Pardubicko, s. r. o.
Linka míří z Litomyšle přes Vysoké Mýto do Orlických hor s konečnou zastávkou v Deštném v Orlických horách.

Marien – koncert hudební skupiny

Hudební skupina Marien z Pardubic patří k nejvýraznějším tvářím nastupující generace v žánru folkové, country a trampské hudby. Věnují se akustické kytarové muzice a vícehlasému zpívaní, hrají melodické písně převážně z dílny Víti Troníčka.
Vysoké Mýto, Pardubický kraj

Gastronomické slavnosti M. D. Rettigové 2023

Opět se sejdou gourmeti, milovníci dobrého jídla a pití s kuchaři, odborníky na moderní gastronomii a výrobci kvalitních potravin na litomyšlském Smetanově náměstí, aby vzdali hold Magdaleně Dobromile Rettigové, průkopnici české kuchyně.
Litomyšl, Pardubický kraj

Astrovíkend Brno – esoterický festival

Tradiční zážitkový festival v Brně nabídne řadu zajímavých přednášek, výklad karet, šamanské rituály, prodej šperků, minerálů, ručně vyrobených svíček a energetických obrazů.
Brno, Jihomoravský kraj

Astrovíkend Litomyšl – esoterický festival

Tradiční zážitkový festival v Litomyšli nabídne řadu zajímavých přednášek, výklad karet, šamanské rituály, prodej šperků, minerálů, ručně vyrobených svíček a také výrobky z Tibetu.
Litomyšl, Pardubický kraj

Za tragickým osudem rodu Vršovců

Pěší výlet Českomoravským pomezím vás krásnou přírodou zavede až do hluboké minulosti. Výlet vás z královského věnného města Vysoké Mýto zavede na Vraclav s komplexem tvořeným barokním kostelem, poustevnou či zbytky hradiště připomínajícího vyvraždění rodu Vršovců v roce 1108.
Vysoké Mýto, Pardubický kraj

Krajinou rybníků

Pokud se vydáte na cyklovýlet Českomoravským pomezím, poznáte zajímavá místa historického města Vysoké Mýto s největším čtvercovým náměstím v Čechách. V okolí pak můžete relaxovat v krajině s několika rybníky a meandry řeky Loučné.
Vysoké Mýto, Pardubický kraj

Do Knířova za Karlem Havlíčkem Borovským

Pěší výlet v okolí Vysokého Mýta vás zavede do Knířova, kde pobýval Karel Havlíček Borovský. Zcela jistě vás zaujme královské věnné město s největším čtvercovým náměstím v Čechách i překrásná krajina turistické oblasti Českomoravské pomezí.
Vysoké Mýto, Pardubický kraj

Vysokomýtskou kotlinou na kole

Cyklovýlet v okolí historického města Vysoké Mýto vás zavede do přírody i na některá z turisticky atraktivních míst Českomoravského pomezí.
Vysoké Mýto, Pardubický kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Penzion a mlýn Jangelec ve Vysokém Mýtě

Penzion a mlýn Jangelec má velmi dlouhou a zajímavou historii. Nachází se na okraji Vysokého Mýta, na břehu řeky Loučné. Roku 1899 se zde v mlynářské rodině Alberta a Anny Poplerových narodil syn Rudolf, který se později proslavil jako vynikající žokej. Jeho jméno nese ulice, kde se penzion nachází.
Vysoké Mýto, Pardubický kraj

Cukrárna V uličce v Chocni

Cukrárna V uličce Choceň se nachází blízko centra v klidné části u náhonu Tiché Orlice, kde nabízí vnitřní i venkovní posezení s výhledem na Tichou Orlici.
Choceň, Pardubický kraj

Lihovar Sudlička

Sudličkova pálenice se nachází v malebné vísce jménem Sudličkova Lhota, v prostorách středověké zemanské tvrze, v místě, kde jsou první dochované záznamy o destilaci alkoholu už z 15. století.
Choceň, Pardubický kraj

Mléčný automat na Statku Bulvovi

Prodej čerstvých mléčných výrobků z kravského mléka přímo od farmáře.
Makov, Pardubický kraj