Úvod > Co chcete dělat? > Gurmánská turistika > Mléčný automat na Statku Bulvovi
Gurmánská turistika

Mléčný automat na Statku Bulvovi

Prodej čerstvých mléčných výrobků z kravského mléka přímo od farmáře.
  • Náš Cibulový sýr vyhrál MLS Pardubického kraje poro rok 2022.
  • Provoz 24 hodin/ 7 dnů v týdnu.
 

Statek Bulvových z Makova

Hospodářská usedlost v obci Makov č.p.34 byla zakoupena pradědečkem Josefem Vopařilem v roce 1894. Rodinný statek Bulvových a Vopařilových byl znovu obnoven v roce 1992 po navrácení pozemků užívaných zemědělským družstvem. Statek se nachází 10 km od města Litomyšl v Pardubickém kraji.

V současné době hospodaří na 29 hektarech zemědělské půdy, chováme skot plemene Čestr (23 dojnic, 18 jalovic), dále na statku uvidíte psa, kočky, slepice a sezónně prasata. Nedílnou součástí rodiny je chov klisen plemene českomoravský belgický kůň od roku 1958.

Od roku 2013 máme registrovanou minimlékárnu u Státní veterinární správy ČR. Naše registrační číslo je: CZ 21434. Vyrábíme přírodní sýr, jogurt, kefír, tvaroh, velmi žádanou specialitou je Makováček – tvarohovo smetanový krém s čokoládou a další dobroty.

I když je těžké fyzické práce na statku více než dost, Věra Bulvová a její syn Miroslav Bulva obhospodařují celý statek s láskou a radostí. Dojí, krmí, sečou, suší trávu a vyrábí mléčné výrobky.
 

Provozovatel

Statek Bulvovi

34
570 01 Makov
Tel.:
+420 777 987 806
Email:
statekbulvovi@gma...
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
www.bulvovi.cz
GPS:
49,854635 16,190015
 
 

Časová náročnost

1,5 hodiny

 
 

Marien – koncert hudební skupiny

Hudební skupina Marien z Pardubic patří k nejvýraznějším tvářím nastupující generace v žánru folkové, country a trampské hudby. Věnují se akustické kytarové muzice a vícehlasému zpívaní, hrají melodické písně převážně z dílny Víti Troníčka.
Vysoké Mýto, Pardubický kraj

Smetanova Litomyšl 2023

65. ročník Smetanovy Litomyšle se odehraje v termínu od 15. června do 2. července 2023.
Litomyšl, Pardubický kraj

Ivana a Filip Langrovi – Vlna, dřevo, kámen

Galerie Sofia v Antik Hotelu Sofia.
Litomyšl, Pardubický kraj

Farmářské trhy Ústí nad Orlicí

Zveme vás, vaše přátele, známé a sousedy na farmářské a řemeslné trhy v Ústí nad Orlicí.
Ústí nad Orlicí, Pardubický kraj

Naučná stezka na Růžovém paloučku a první památník českého exilu

Naučná stezka připomíná historii této kulturní památky, kde se podle pověstí loučili čeští bratři s rodnou zemí před nuceným odchodem do exilu. Z jejich slz pak vyrostly růže, které daly místu jméno.
Újezdec, Pardubický kraj

Růžový palouček u Újezdce

Růžový palouček se nachází nedaleko obcí Újezdec a Morašice cca 6 km od Litomyšle. Jedná se o památné místo, které úzce souvisí dle pověsti s místem, kde se Čeští bratři naposledy loučili s vlastí, před svým odchodem do ciziny.
Újezdec, Pardubický kraj

Obora s daňky a jeleny u zámku Nové Hrady

Východně od zámku Nové Hrady nedaleko Skutče se rozkládá rozlehlá oplocená daňčí obora, kde je chováno kolem 150 kusů daňčí zvěře různého stáří.
Nové Hrady, Pardubický kraj

Muzeum motokol na zámku Nové Hrady u Litomyšle

Techničtí nadšenci by rozhodně neměli vynechat návštěvu Muzea motokol v budově bývalé barokní sýpky zámku Nové Hrady ve východních Čechách. Expozice nazvaná „Motory a pedály“ je tvořena unikátní sbírkou soukromého sběratele Jana Čejchana.
Nové Hrady, Pardubický kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Zámecká restaurace a kavárna v Nových Hradech

Ve správní budově přímo na nádvoří zámku Nové Hrady se nachází restaurace s rychlým občerstvením s kapacitou 60 míst uvnitř a příjemným venkovním posezením s kapacitou 20 míst. Naproti restauraci najdete na nádvoří kavárnu též s venkovním posezením, výbornou kávou, domácími zákusky a zmrzlinou.
Nové Hrady, Pardubický kraj

Dům bratří Čapků v Budislavi

Ubytování v malebné krajině s nádechem času minulých a množstvím kulturních zážitků. Je ideálním místem pro odpočinek těla i mysli. V přízemí se nachází výstava fotografií Karla Čapka, která je přístupná všem příchozím návštěvníkům.
Budislav, Pardubický kraj

Ubytovací hostinec Na Skalách

Ubytovací hostinec Na Skalách se nachází na unikátním pískovcovém masivu v obci Budislav, v blízkosti přírodní rezervace Toulovcovy Maštale.
Budislav, Pardubický kraj

Hájenka Budislav

Nově zrekonstruovaná hájenka se nachází na polosamotě asi jeden kilometr od obce Budislav. Umístění v malebném prostředí přírodní rezervace „Maštale“ umožňuje spojení aktivního odpočinku v přírodě se všemi sportovními a kulturními požitky, které nabízí nedaleká Litomyšl.
Litomyšl, Pardubický kraj