Úvod > Aktuality > Vyzkoušejte cyklobus Českomoravským pomezím a udělejte si pěkný výlet

Vyzkoušejte cyklobus Českomoravským pomezím a udělejte si pěkný výlet

Vydáno 21. června 2019 Letní sporty
Turistické autobusy pro pěší i cyklisty, který každé léto brázdí území regionu na pomezí Čech a Moravy, oslaví letos již čtrnáctý rok provozu. Pro všechny příznivce cyklistiky i pěší turistiky je i pro letošní sezónu připravena novinka - toto léto došlo k prodloužení a sjednocení období provozu všech cyklobusů. Turistické autobusy pro cyklisty i pěší jsou v provozu již od června a budou jezdit až do 29. září 2019. Na výlet se tak můžetevydat pěti autobusy uzpůsobenými pro převoz kol a navštívit ještě více zajímavých míst než v předchozích letech.
CyklistéCyklobus českomoravským pomezím představuje vlastně linkový autobus uzpůsobený pro převoz jízdních kol. Cyklobus bude jezdit každý pátek, sobotu a neděli od 1. čevna do 29 září 2019.

Na kole nebo pěšky tak budete opět moci poznávat nejen krásy historických měst Českomoravského pomezí, ale také dalších zajímavých míst, jako jsou například zámek v Nových Hradech, Hřebečské důlní stezky, Toulovcovy maštale, rozhledna Terezka či rozhledna na Kozlovském kopci. Cyklobusy vyjíždí také do Orlických hor a na Králický Sněžník.

Českomoravským pomezímPokud chcete vyrazit třeba na Litomyšlsko nebo k rozhledně na Kozlově vyjíždí váš autobus linky 680017 z Moravské Třebové v 8:45 či 9:05 ze Svitav nebo v 10:37 z Vysokého Mýta. Na zámek do Nových Hradů nebo do Toulovcových maštalí se pak můžete vydat v 12:35 hodin.

Autobus 700949 vyjíždí z Lanškrouna v 7:00 z Vysokého Mýta pak v 7:30 a míří přes Choceň, Žamberk či Pastviny k Masarykově chatě na Šerlichu.

Na linkách platí jednotný tarif IREDO, který nabízí výrazné slevy dětem a osobám ZTP. Pro cestu cyklobusem je možné využít také zvýhodněné rodinné, síťové a časové jízdenky IREDO.

Další aktuality

1.11.
2019
V Kladrubech nad Labem se chystá Hubertova jízda

V Kladrubech nad Labem se chystá Hubertova jízda

Východní Čechy | Letní sporty
15.10.
2019
Vodáci budou už tuto sobotu zamykat Opatovický kanál

Vodáci budou už tuto sobotu zamykat Opatovický kanál

Východní Čechy | Letní sporty
10.10.
2019
Velká pardubická startuje již tuto neděli!

Velká pardubická startuje již tuto neděli!

Východní Čechy | Letní sporty