Úvod > Kalendář akcí > Letní kulturní festival Hrady CZ – Točník: zrušeno
Letní kulturní festival Hrady CZ - Točník: zrušeno
"> "> "> "> ">
9.7.
10.7.
+ Přidat foto
Festivaly

Letní kulturní festival Hrady CZ – Točník: zrušeno

  • 9. červenec 2021 19:0010. červenec 2021 23:00
Putovní letní kulturní festival Hrady CZ letos slaví sedmnácté narozeniny a v magickém prostředí osmi hradů po celé České republice představí špičku současné české a slovenské hudební scény.
Letní kulturní festival České hrady.cz si klade za cíl především nabídnout návštěvníkům přehlídku nejúspěšnějších hudebních skupin současné tuzemské scény spolu s dalším kulturním programem. Zjištění, že stále více návštěvníků festivalu přijíždí například s rodinou v daném regionu na kolech, vedlo k logickému vyústění podpory cyklistiky. Většina historických českých hradů leží uprostřed lesů a v blízkosti cyklotras, cyklostezek.

Hrad Točník se nachází nad obcí Točník, nedaleko města Žebrák. Vystavěním hradu Točník v tak těsné blízkosti dolního hradu Žebrák vzniklo v Čechách nejmajestátnější a dodnes nejzachovalejší souhradí. Jedná se o zříceniny hradu na Zámecké hoře (osídlené již v době halštatské) na horním konci křemencového bradla. Točník náleží mezi nejmladší, ale rozlohou největší hrady v Čechách. Král Václav IV. sice nechal hrad Žebrák upravit pro své potřeby, ale po jeho značném poškození požárem nechal postavit nedaleko Žebráku hrad nový. Není známo, kdy byla stavba Točníku zahájena, ale již v roce 1398 zde pobýval král Václav IV. Hrad Točník byl reprezentačním sídlem. Jeho výzdobu doplňoval kamenný vlys nad vstupní branou se znaky zemí České koruny a Římské říše. Dnes je Točník majetkem státu.

Další zastávka na Kunětické hoře.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 15. 7. 2021

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurant Genius Loci v Žebráku

Restaurant Genius Loci v Žebráku

Žebrák, Střední Čechy
Hotel a restaurace U Parku v Hořovicích

Hotel a restaurace U Parku v Hořovicích

Hořovice, Střední Čechy
Pension Villa Hořovice

Pension Villa Hořovice

Hořovice, Střední Čechy
Hotel Zelený Strom Hořovice

Hotel Zelený Strom Hořovice

Hořovice, Střední Čechy