Úvod > Kalendář akcí > Výstavy > Brněnská muzejní noc 2022
Výstavy

Brněnská muzejní noc 2022

17. brněnská muzejní noc se bude konat 21. května, od 18 hodin do půlnoci. O programovou nabídku se postará celkem 27 zapojených kulturních institucí.
Letos si atmosféru nočního města plného kultury užijí nejen Brňané. Do Brněnské muzejní noci se zapojuje 27 kulturních institucí, které, jak je již zvykem, otevřou své brány v 18 hodin a kromě výstav nabídnou množství kreativních aktivit pro dospělé i děti.

Letošní program doplňují také dvě zcela nové lokality, kterými je Muzeum města Tišnova a Galerie Josefa Jambora, obě ve správě Městského kulturního střediska Tišnov. Další novinku nadcházející Muzejní noci nabídne také Moravská galerie, která návštěvníky pozve do nově zrekonstruovaného Uměleckoprůmyslového muzea se stálou expozicí Art Design Fashion.

Vedle stálých expozic a aktuálních výstav si návštěvníci budou moci vybrat také z pestrého doprovodného programu. Jedná se například o rukodělné workshopy v ateliéru Artissimo, kabaretní queer show v Industře nebo laserovou projekci v Domě umění. Hojné zastoupení mají také programy pro děti, na které čeká například workshop výroby vlastních skicářů v Moravské galerii, dinosauří dílničkuMuzeu ve Šlapanicích či napínavou cestu za pokladem ve VIDA! science centrum.

Kompletní program jednotlivých institucí je k dispozici na webových stránkách brnenskamuzejninoc.cz, kde naleznete také jízdní řády a programovou brožuru ke stažení. Osobně se o Brněnské muzejní noci budou moci podrobně informovat v historickém autobuse na náměstí Svobody od 18. do 20. května (10.00-18.00) a 21. května (16.00-22.00) na Moravském náměstí, které už tradičně slouží také jako centrální přestupní bod pro dopravu v rámci Muzejní noci.
 

Jaká muzea a galerie budou otevřena:

Moravská galerie v Brně: ​Uměleckoprůmyslové muzeum, Místodržitelský palác, Pražákův palác
Muzeum města BrnaŠpilberk
Vila Tugendhat
Muzeum romské kultury
Technické muzeum Brno
Moravské zemské muzeum: Biskupský dvůr, Dietrichsteinský palác, Centrum Mendelianum, Palác šlechtičen, Pavilon Anthropos, Památník Leoše Janáčka
Dům umění města Brna
Vašulka Kitchen Brno
Dům pánů z Kunštátu
Mendelovo muzeum MU
Muzeum starobrněnského opatství
Diecézní muzeum
Knihovna Jiřího Mahena v Brně – Schrattenbachův palác, Mahenův památník
Muzeum Brněnska – Vila Löw-Beer, Muzeum ve Šlapanicích, Podhorácké muzeum, Památník Mohyla míru, Památník písemnictví na Moravě
Galerie TIC
Vyhlídková věž Staré radnice
Brněnské podzemí
Kino Art
Česká národní banka Brno
Krajský úřad Jihomoravského kraje
Letohrádek Mitrovských
VIDA! science centrum
Zetor Gallery
Židovské muzeum v Praze, pobočka Brno
Univerzitní kino Scala
Filharmonie Brno
Muzeum vlakové pošty
Virtuální expedice Zoo Brno
Galerie Josefa Jambora
Muzeum města Tišnova
Anatomické muzeum 
Artissimo
Kounicovy koleje
Nová radnice
INDUSTRA
PonavaFest
Ukrajinské centrum

Provozovatel

Moravská galerie v Brně

Husova 18
662 26 Brno
Tel.:
+420 532 169 111
Email:
info@moravska-gal...
WWW:
https://www.brnen...
GPS:
49,195438 16,604221
 
Region:
Jihomoravský kraj
Oblast:
Brno a okolí
Město:
Brno
Tipy na výlet:
Brno a okolí
 

Časová náročnost

4,0 hodiny

 
 

Amadeus – Mezinárodní soutěž pro mladé klavíristy do 15 let

29. ročník mezinárodní soutěže pro mladé klavíristy do 15 let AMADEUS se uskuteční 24.-25. listopadu v Besedním domě. Soutěž je přístupná pro širokou odbornou i laickou veřejnost, která má možnost vyslechnout všech 68 soutěžících. Laureáti soutěže se představí 26.11. v 15 hod na Koncertě vítězů.
Brno-střed, Jihomoravský kraj

Adventní koncerty Josefa Špačka & Barocco sempre giovane

Josef Špaček a Barocco sempre giovane se na pódiu setkají v Adventním čase s unikátním podáním Čtvera ročních dob Antonia Vivaldiho a Ástora Piazzolly. Přijďte s námi prožít jedinečných Osmero ročních dob v jednom večeru!
Brno, Jihomoravský kraj

Hollywood in Brno

Hollywood in Brno: Besední dům rozezní světově proslulé vánoční melodie v podání Bohemian Symphony Orchestra Prague.
Brno, Jihomoravský kraj

Rodinné odpoledne – Než zazvoní Mikuláš

Navštivte se svými dětmi speciální í programy v Moravské galerii.
Brno-střed, Jihomoravský kraj

Moravská galerie v Brně – Pražákův palác

Umění od 20. století po současnost, stálé expozice spojené skluzavkou. Krátkodobé výstavní projekty, sochařský park s kavárnou, dětská herna, otevřený depozitář, galerijní knihovna a knihkupectví. To je Pražákův palác Moravské galerie v Brně. Místo pro setkávání s uměním, které žije.
Brno, Jihomoravský kraj

Knihovna Moravské galerie s artotékou

V knihovně Moravské galerie v Pražákově paláci najdete nově kromě komfortnějšího prostředí a rozšířené nabídky knih o umění a designu také Artotéku – veřejnou půjčovnu současného umění. Obdivovat můžete také vznikající nástropní fresku od Jiřího Franty a Davida Böhma.
Brno, Jihomoravský kraj

Objekt Mrak na terase Uměleckoprůmyslového muzea v Brně

Exteriérový objekt Uměleckoprůmyslového muzea v Brně pochází z dílny Ateliéru Štěpán. Mrak vytváří a zdůrazňuje vstup do muzea ze strany městského centra. Je navržený jako pneumatický polštář s vnitřním přetlakem o dvou vrstvách.
Brno, Jihomoravský kraj

Mezinárodní kulturní stezka Po stopách moderny

Kulturní stezka vás provede místy spojenými s životy nejvýznamnějších osobností evropské kulturní scény 1. poloviny 20. století. Vydejte se po stopách známých architektů, designérů a dalších umělců – můžete navštívit rodný dům Josefa Hoffmanna, Gustava Mahlera, Janáčkův domeček či Jurkovičovu vilu.
Brno, Jihomoravský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Best Western Premier Hotel International Brno

Hotel s výjimečným umístěním přímo v centru Brna. Moderní a nadčasový. Cítíte blízkost impozantní atmosféry tepajícího mladého města v symbióze s historií, která vás překvapí. Přímo naproti hotelu stojí dominanta města hrad Špilberk s parkem okolo, který vybízí nejen k romantickým procházkám.
Brno, Jihomoravský kraj

Siesta Lobby Bar & Wine Restaurant

Poklidné klubové posezení v pohodlných křeslech v kulise uměleckých děl, komfortní boxy s pohledem na onyxovu stěnu s krbem a Lounge, který mohou hosté využít k nerušené práci či relaxační zastávce mezi schůzkami. Je možné vše spojit se skvělým obědem nebo večeří v našem Wine Restaurantu.
Brno, Jihomoravský kraj

Ubytování v hotelu Slavia v Brně

Čtyřhvězdičkový Hotel Slavia Brno nabízí příjemné ubytování v centru města Brna.
Brno, Jihomoravský kraj

Vinárna Garage Wine v Brně

V Garage Wine můžete očekávat vynikající víno v originálních skleničkách z foukaného skla
Brno, Jihomoravský kraj