!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Objekt Mrak na terase Uměleckoprůmyslového muzea v Brně
Kultura

Objekt Mrak na terase Uměleckoprůmyslového muzea v Brně

Exteriérový objekt Uměleckoprůmyslového muzea v Brně pochází z dílny Ateliéru Štěpán. Mrak vytváří a zdůrazňuje vstup do muzea ze strany městského centra. Je navržený jako pneumatický polštář s vnitřním přetlakem o dvou vrstvách.
Mrak je měnícím se exponátem a jakýmsi ztělesněným srdcem galerie. Při úpravách interiéru 
Uměleckoprůmyslového muzea roku 2021 šlo galerii o prezentaci současných designérů prostřednictvím jejich návrhů interiérových prvků a prostor. Jedním z nich byl i Marek Štěpánek. Na terase muzea vytvořil konceptuální objekt „Mrak“, který mění barvy a může reagovat na podněty zvenčí. Jeho velikost činí 300 m2.

Mrak je navržený jako pneumatický polštář s vnitřním přetlakem o dvou vrstvách. Tyto vrstvy tvoří synklasticky zakřivená prostorová plocha z matné fólie ETFE půdorysného tvaru ledviny. Polštář je zajištěn sítí z nerezových lan nad horní a pod spodní fólií proti nadměrnému průhybu vlivem větru a sněhu. Uvnitř polštáře jsou říditelná RGB světla, která vydávají vnitřní záři, metafyzické světelné atmosféry či obrazy pohyblivých matric. Kromě světla může „Mrak“ vydávat i zvuky, které jsou podobně jako u světla odezvou na podněty z okolí nebo mohou být součástí záměrně komponované audiovizuální show.
Zobrazit více

Provozovatel

Uměleckoprůmyslové muzeum v Brně

Husova 14
602 00 Brno
Tel.:
+420 532 169 111
Email:
info@moravska-gal...
WWW:
www.moravska-gale...
GPS:
49,194357 16,604831
 
Region:
Jižní Morava
Oblast:
Brno a okolí
Město:
Brno
 

Časová náročnost

0,5 hodiny

 
 

Ubytování a restaurace v okolí