!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Mezinárodní kulturní stezka Po stopách moderny
Kultura

Mezinárodní kulturní stezka Po stopách moderny

Kulturní stezka vás provede místy spojenými s životy nejvýznamnějších osobností evropské kulturní scény 1. poloviny 20. století. Vydejte se po stopách známých architektů, designérů a dalších umělců – můžete navštívit rodný dům Josefa Hoffmanna, Gustava Mahlera, Janáčkův domeček či Jurkovičovu vilu.
Moravská galerie v Brně, Rakouské muzeum užitého a současného umění a Centrála cestovního ruchu Jižní Morava připravili speciální projekt Mezinárodní kulturní a muzejní poznávací stezky po stopách kulturního dědictví, která má propojovat architektonické dědictví jižní Moravy i severovýchodního Rakouska a vytvořit novou kulturní stezku mezi Brnem a Vídní a jejich jednotlivými objekty.

Kulturní stezka vás provede po místech spojených s nejvýznamnějšími osobnostmi, které přispěly k rozvoji evropské kultury v první polovině 20. století a vytyčovaly směr vývoje moderny. Jednotlivá zastavení představí tvorbu umělců a zároveň nabídnou možnost nahlédnout do jejich soukromí a poznat místa, kde žili a pracovali.

Na české straně stezky se dosud zapojilo sedm objektů. Ve městě Brně jsou čtyři zastavení: vila architekta Dušana Jurkoviče, Památník Leoše Janáčka, Vila Tugendhat a Kabinet Josefa Hoffmanna v Uměleckoprůmyslovém muzeu Moravské galerie v Brně, který představuje dílo tohoto designéra i kolekci předmětů z Wiener Werkstätte.

Architekt Josef Hoffmann návštěvníky také zavede do Brtnice u Jihlavy, kde je v jeho rodném domě expozice o jeho životě a díle. V Jihlavě mohou lidé zamířit do Domu Gustava Mahlera a v Památníku Alfonse Muchy v Ivančicích najdou expozici významného umělce. Pomyslným spojovacím článkem celé stezky je pak Rakouské muzeum užitého a současného umění (MAK Wien) s expozicí Wien 1900, předkládající pohled na převratný vývoj středoevropské kulturní scény na počátku 20. století.

Na webových stránkách stezky najdete informace o všech zapojených objektech a připravovaných akcích, a můžete si tak snadno naplánovat výlet po stopách moderny. Spuštěny jsou také aplikace ke stažení pro chytré mobilní telefony a tablety.
Zobrazit více

Provozovatel

Moravská galerie v Brně

Husova 18
662 26 Brno
Tel.:
+420 532 169 111
Email:
info@moravska-gal...
WWW:
www.postopachmode...
GPS:
49,194275 16,604635
 
Region:
Jižní Morava
Oblast:
Brno a okolí
Město:
Brno
 

Časová náročnost

5,0 hodin