!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Knihovna Moravské galerie s artotékou
Kultura

Knihovna Moravské galerie s artotékou

V knihovně Moravské galerie v Pražákově paláci najdete nově kromě komfortnějšího prostředí a rozšířené nabídky knih o umění a designu také Artotéku – veřejnou půjčovnu současného umění. Obdivovat můžete také vznikající nástropní fresku od Jiřího Franty a Davida Böhma.
Vedle starého, moderního a současného umění je zastoupena ve volném výběru výrazněji  literatura z oblasti designu a užitého umění a můžete zde o umění nejen číst, ale také si je půjčit.

Knihovna funguje nepřetržitě od roku 1883, je jednou z největších knihoven se zaměřením na uměleckou literaturu v ČR a nabízí více než 140 tisíc knih, katalogů a časopisů.

Symbolickým propojením knihovny s uměním je nástropní kresba, kterou vytváří známá česká umělecká dvojice Jiří Franta a David Böhm.

Artotéka představuje nový fenomén půjčování děl od současných umělců. Najdete zde díla převážně od českých umělců – sbírka se zaměřuje primárně na práce na papíře (grafiky, kresby, akvarely a koláže), její součástí jsou ale také rozměrnější malby na plátně.
Zobrazit více

Ubytování a restaurace v okolí