Úvod > Kalendář akcí > Festivaly > Aussie & Kiwi Film Fest
Festivaly

Aussie & Kiwi Film Fest

Aussie&KiwiFilmFes tproběhne 11.–14.11.2022v kině Lucerna. Přinese některé úspěšné tituly z letní edice festivalu a zároveň představí nejnovější filmové počiny od protinožců. Za pozornost stojí novinka MODROUS, kterou české publikum uvidí v premiéře dřív, než přijde do kin v Austrálii.
9. ročník Aussie & Kiwi Film Festu. Přehlídku otevře novozélandské životopisné drama o významné osobnosti dějin pacifického národa Whině Cooper, která bojovala za práva maorských žen i občanské a územní svobody původních obyvatel "Kiwilandu". V programu nabídneme další celovečerní i krátké filmové žánry.

Festival zahájí působivé životopisné drama o „Matce maorského národa“ Whině Cooperové, ikoně novozélandské společnosti. Novozélandský film WHINA doplní trojice australských celovečerních snímků různých žánrů a krátké filmy jako bonus.

Od roku 2014 prezentujeme současnou kinematografii Austrálie a Nového Zélandu v rámci kulturní akce Aussie & Kiwi Film Fest (= premiéry současných celovečerních hraných a dokumentárních filmů, studentské a krátké filmy, archivní snímky). Filmy od protinožců se v komerční distribuci, televizi i v nabídce streamovacích platforem objevují málo a my tuto skutečnost měníme:

Festival Jeden svět 2023

Mezinárodní festival dokumentárních filmů o lidských právech, který je v současnosti největším lidskoprávním filmovým festivalem na světě. Každoročně ho navštíví více než sto tisíc diváků. Festival se koná nejen v hlavním městě, ale i v dalších českých a moravských městech.
Praha 2, Praha

Vánoční koncert – Michal Prokop & Framus Five a hosté

Michal Prokop a jeho další tradiční vánoční koncert, letos ve Velkém sále pražské Lucerny, kde společně s Framus Five oslaví neuvěřitelné 55. výročí svého založení. Ozdobou koncertu budou i výjimeční hosté: Dan Bárta a Circus Ponorka.
Praha, Praha

Neznámé portréty známých

Galerie Bohéma přináší unikátní výstavu fotografických portrétů ve spolupráci s Moravskou galerií Brně. Výstava nazvaná Neznámé portréty známých nabídne fotografie velkých osobností z období první republiky a totality, jež vybral a sestavil kurátor fotografické sbírky MG Jiří Pátek.
Praha 1, Praha

Ajťáci

Divadelní adaptace fenomenálního britského sitcomu.
Praha, Praha

Aktivity v okolí

Zamiřte do Lucerna Music Baru na párty v duchu 80. a 90. let

Lucerna Music Bar je v současnosti jedním z největších a nejnavštěvovanějších hudebním klubů v Praze a vedle moderního a mezinárodního programu má i bohatou kulturní tradici.
Praha 1, Praha

Kino Lucerna – legendární biograf v moderním hávu

Jedno z nejstarších kontinuálně promítajících kin na světě. Nabídka promítání filmové tvorby české, evropské i americké produkce, včetně možnosti 3D projekcí. Pořádání filmových festivalů, přehlídek, slavnostních filmových premiér a předpremiér. Kino Lucerna je místem, kde se stále něco děje.
Praha, Praha

Hugo chodí bos – ryze české hračkářství v centru Prahy

Vyberte si kvalitní retro hračky a ostatní produkty ve Vodičkově ulici. Najdete zde jen české hračky a doplňky. Stovky hodin pečlivého výběru každého kousku dělají z Huga místo, kde nesáhnete vedle, ať už máte děti, nebo chcete zavzpomínat na své dětství.
Praha 1, Praha

Salon Elite – thajské masáže v Praze

Poznejte pravé thajské masáže v historickém centru Prahy. Salon Elite nabízí špičkové služby, individuální přístup ke všem zákazníkům a 5-ti hvězdičkový komfort dostupný pro každého.
Praha 1, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Kavárna Styl&Interier

Kavárnu najdete v romantické zahradě mezi Vodičkovou ulicí a Františkánskou zahradou.
Praha, Praha

Indická restaurace Amritsar Mail

Amritsar Mail je autentická indická restaurace, pojmenovaná a inspirovaná tradičním a velmi populárním indickým osobním vlakem číslo 13005 provozovaným Indickými železnicemi, spojujícím východoindické město Kalkata se severoindickým městem Amritsar.
Praha, Praha

Cukrárna a lahůdky Ovocný Světozor v Praze

Ovocný Světozor nabízí nepřeberné množství ovocných, tvarohových a šlehačkových dortů, zmrzlinových pohárů, zmrzliny kopečkové a točené, ale i balené, palačinek, poctivých obložených chlebíčků nebo plněných bagelů.
Praha 1, Praha

George Prime Burger v Praze

Nově otevřená restaurace je mladším sourozencem restaurace George Prime Steak, která je známa díky prvotřídním americkým steakům. V George Prime Burger ochutnáte ručně dělané burgery z nejlepších řezů hovězího masa.
Praha 1, Praha