Úvod > Kalendář akcí > Hudební a divadelní akce > Aramejský otčenáš – Abvún
Aramejský otčenáš
Hudební a divadelní akce

Aramejský otčenáš – Abvún

Společný zpěv nebo tanec při hudební modlitbě – Aramejském Otčenáši.
Aramejský otčenáš je hluboká zpívaná modlitba v původním jazyce Ježíše Krista – aramejštině. Aramejština, podobně jako další starověké jazyky, umožňuje mnoho různých výkladů na úrovni těla, duše i ducha. A působí nejen svými významy, ale přímo frekvencí hlásek a slov – přímo v člověku rezonuje svůj obsah. Verše této modlitby v aramejštině mají proto hluboký léčivý a spirituální účinek. Není třeba předem znát text ani melodie, každá část otčenáše se při zpěvu mnohokrát opakuje. Přitom se každá část různě obměňuje, takže vznikají polyfonie. Takto se postupně člověk noří do zvuku, do těla, do smyslu modlitby za zpívanými slovy. Adventní čas je doba slavnostní, období hlubokého ponoru směřujícího k zimnímu slunovratu. Je symbolem zrození božského vědomí a jeho světla – Krista v člověku a probuzení do spirituální úrovně lidského života, stát se tím, kým člověk skutečně je – unikátní a jedinečnou spirituálně-lidskou bytostí.

Běhej lesy #1 Brdy

Běžecké závody pro širokou veřejnost v krásném přírodním prostředí.
Praha 7, Praha

Běhej lesy #2 Karlštejn

Běžecké závody pro širokou veřejnost v krásném přírodním prostředí.
Praha 7, Praha

Týmovka Běhej lesy

Štafety 8členných a 4členných družstev po krásných okruzích na Vysočině.
Praha 7, Praha

Běhej lesy #3 Klínovec

Běžecké závody pro širokou veřejnost v pěkném přírodním prostředí. Vždy se vypisují trasy o různé délky a náročnosti, aby si každý mohl najít tu svou podle své výkonnosti.
Praha 7, Praha

Aktivity v okolí

Parník Vyšehrad – nejstarší parník na Vltavě

Historie parníku Vyšehrad sahá až do roku 1938, kdy byl 1. května slavnostně pokřtěn za přítomnosti ministra průmyslu, obchodu a živnosti a spuštěn na Vltavu. V roce 2013 byl parník prohlášen za kulturní památku České republiky.
Praha 2, Praha

(A)Void Floating Gallery – Galerie na lodi

Originální bar v podpalubí i na palubě galerijně koncertní lodi.
Praha 2, Praha

Kobky na pražských náplavkách

Na pražských náplavkách Rašínova a Hořejšího nábřeží se nacházejí zrekonstruované „kobky“, kulaté prostory dříve sloužící pro uskladnění materiálu dováženého loděmi. Dnes v nich jsou kavárny, kulturní prostory, ale také wc.
Praha 2, Praha

Pomník Praha svým vítězným synům Pod Emauzy

Původní pomník čs. legionářům dle návrhu Josefa Mařatky byl postaven 28. 10. 1932. Za německé okupace byl zničen a obnoven podle původní dokumentace až roku 1998.
Praha 2, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

U Dobré Myšlenky

Noderní restaurace v Praze u Rašínova nábřeží s moderní, ale poctivou českou a vynikající mezinárodní kuchyní.
Praha, Praha

Hospoda U Kalendů v pražském Podskalí

Hospoda U Kalendů v pražském Podskalí vznikla na začátku minulého století. Od roku 2022 je součástí rodiny Ambiente, která se snaží na pestrou tradici tohoto lokálně významného místa navázat. Přijďte ochutnat poctivá pražská jídla a pečlivě ošetřené plzeňské pivo!
Praha 2, Praha

Plavecká Polévka

Na pražské Výtoni můžete navštívit bistro, kde tvoří polévky hlavní portfolio denního menu. Skvělé místo na oběd, ale také odpolední posezení. Očekávat můžete dobře fungující zařízení s jasným konceptem a stálou kvalitou.
Praha, Praha

Restarurace Vallmo v Praze

Vallmo v pražském Podskalí představuje moderní, evropskou restauraci. Cílem podniku je spojení chuťového a vizuálního zážitku s příjemnou chvílí strávenou u dobrého jídla. Restaurace Vallmo byla vůbec jako první oceněna na mapách Google jako nejlépe hodnocená pražská restaurace.
Praha 2, Praha