!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Přívoz Vyšehrad: Smíchov - Podskalí
Zážitky

Přívoz Vyšehrad: Smíchov - Podskalí

Přijďte se svézt přímým přívozem mezi Smíchovskou a Podskalskou náplavkou (Výtoň). Pražský přívoz Vyšehrad není zahrnut do Pražské integrované dopravy, za jízdu se platí 20 Kč.
Pro všechny milovníky Pražských náplavek je otevřen přímý přívoz mezi Smíchovskou a Podskalskou stranou Vltavy. Užijte si jedinečný výhled na Vyšehrad a Vyšehradskou skálu, navštivte sobotní trhy na Výtoni nebo nejrůznější společenské, hudební a sportovní akce na Smíchovské náplavce. Přivoz jezdí mezi mosty Palackého a železničním, z Rašínova nábřeží na Hořejší nábřeží.

Svést se můžete každý den od 10:00 do 22:00 a v sobotu v rámci trhů již od 7:30 do 22:00. Jezdí se v 15 minutových intervalech nebo na přání. 

Přívoz Vyšehrad není součástí Pražské integrované dopravy a neplatí na něm jízdné pražské hromadné dopravy. Jedná se o placený přívoz. Lístky jsou k zakoupení přímo na lodi u převozníka. Jednotná cena lodního lístku je 20 Kč, ať jste dospělí, dítě, senior, voják, student, kolo nebo zvíře. 

Bezbariérové převozní plavidlo Šemík má kapacitu 40 osob. Na trase platí přepravní podmínky společnosti Pražské Benátky s. r. o., které jsou vyvěšeny na každé zastávce.
 

Pro převozníka si připravte drobné

Platba za lístek probíhá pouze v hotovosti. Cestující prosíme, aby si pro převozníka připravili drobné mince. Částku vyšší jak 200 Kč není převozník povinen přijmout. Děkujeme za pochopení.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 26. 8. 2020