Úvod > Co chcete dělat? > Přívoz Vyšehrad: Smíchov – Podskalí
Zážitky

Přívoz Vyšehrad: Smíchov – Podskalí

Nevíte kam v Praze na výlet? Přijďte se svézt pražským přívozem Vyšehrad a objevte kouzlo pražských náplavek! Přívoz není zahrnut do PID, za jízdu se platí 20 Kč.
Pro všechny milovníky pražských náplavek je stále otevřen Smíchovskou a Podskalskou stranou Vltavy. Užijte si jedinečný výhled na Vyšehrad a Vyšehradskou skálu. Přívozem se můžete svézt při romantické zimní procházce, výletu s dětmi nebo třeba při cestě do práce.

Svézt se můžete každý den od 11:00 do 19:00. V sobotu dokonce již od 10:00. Jezdí se v 20 minutových intervalech nebo na přání. 

Přívoz Vyšehrad není součástí Pražské integrované dopravy a neplatí na něm jízdné pražské hromadné dopravy. Jedná se o placený přívoz. Lístky jsou k zakoupení přímo na lodi u převozníka. Jednotná cena lodního lístku je 20 Kč, ať jste dospělí, dítě, senior, voják, student, kolo nebo zvíře. 

Bezbariérové převozní plavidlo Šemík má kapacitu 40 osob. Na trase platí přepravní podmínky společnosti Pražské Benátky, které jsou vyvěšeny na každé zastávce.
 

Pro převozníka si připravte drobné

Platba za lístek probíhá pouze v hotovosti. Cestující prosíme, aby si pro převozníka připravili drobné mince. Částku vyšší jak 200 Kč není převozník povinen přijmout. Děkujeme za pochopení.