Úvod > Kalendář akcí > Akce pro děti > 7. Středověké slavnosti v Břevnovském klášteře
Akce pro děti

7. Středověké slavnosti v Břevnovském klášteře

Udatní rytíři království českého se sjedou na nádvoří Břevnovského kláštera a předvedou se vám ve velkolepých turnajích, neúprosných soubojích a šarvátkách.
Již 7. ročník Středověkých slavností v Břevnovském klášteře se koná v jednom z nejvýznamějších duchovních středisek země české ve středověku.

Udatní rytíři království českého se opět sjedou na nádvoří Břevnovského kláštera a předvedou se vám ve velkolepých turnajích, neúprosných soubojích a šarvátkách.Dále spatřiti můžete živou dobou hudbu, šermířsko taneční vystoupení, loutkové divadlo, ukázky výcviku asistenčních psů – Pomocné tlapky, rytířská klání, soutěže pro malé princezničky a pážata, tanečnice,  středověké vaření piva a smolení sudů, šlechtu a měšťanstvo, dobové tržiště...

V rámci slavností jsou zdarma prohlídky Břevnovského pivovaru.

Provozovatel

Allgor

Markétská 1/28
169 00 Praha 6
Tel.:
+420 777 323 287
Tel.:
+420 777 800 407
Email:
produkce@allgor.cz
Email:
trhy@allgor.cz
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
www.allgor.cz
GPS:
50,085110 14,357471
 
Region:
Praha
Město:
Praha 6
Tipy na výlet:
Praha 6 a okolí
 

Vstupné

Cena: 180 Kč

Snížená cena: 100 Kč

Rodinné vstupné: 450 Kč

Poznámka:Děti do výšky meče vstup zdarma.

 

Časová náročnost

8,0 hodin

 
 

Andrej Bělocvětov – Tets Ohnari – Josef Seidel

Aktuální výstavy v Egon Schiele Art Centru.
Český Krumlov, Jihočeský kraj

Winter Run Praha

Kdy: 18.2.2023. Kde: Park Ladronka.
Praha, Praha

Kluziště na Vypichu – brusle u obory Hvězda

Veřejné kluziště na Vypichu před oboru Hvězda, v areálu dopravního hřiště Domu dětí a mládeže Praha 6. Bruslení pro veřejnost ve všední dny v čase 12:00-21:00 hod (v dopoledních hodinách vyhrazeno pro školy a školky)a o víkendu od 9:00 do 21:00. 
Praha 6, Praha

Rothmayerova vila – příběh jednoho domu a jedné rodiny

Expozice připomíná osobitý styl architektonického díla Otto Rothmayera a zároveň se snaží navodit atmosféru životního, pracovního i uměleckého prostředí, které Rothmayer vytvořil společně se svou manželkou, významnou textilní výtvarnicí a propagátorkou moderního životního stylu Boženou Rothmayerovou
Praha 6, Praha

Aktivity v okolí

Břevnovský klášter – nejstarší fungující klášter v ČR

Tento první mužský benediktinský klášter v Čechách, ležící na polovině cesty mezi Pražským hradem a Bílou horou, založili 14.1.993 pražský biskup Vojtěch a český kníže Boleslav II. Podle legendy se název kláštera odvozuje podle břevna, které leželo ve studánce, u níž se Boleslav s Vojtěchem setkal.
Praha 6, Praha

Klášterní zahrada na Břevnově

Zahrada břevnovského kláštera, někdy zvaná také Markétská je společně s klášterem chráněna jako národní kulturní památka ČR. Dělí se na dolní (klauzurní) část a horní sad. Dolní část je otevřena během dne, horní sad můžete navštívit kdykoliv. Pavilon Vojtěška je přístupný pouze s průvodcem.
Praha 6, Praha

PopMuseum – Muzeum a archiv populární hudby

PopMuseum je zkrácený název pro společnost Muzeum a archiv populární hudby. V PopMuseu si můžete prohlédnout stálou expozici hudebních nástrojů, především elektrických kytar československé výroby a vybraných nástrojů klávesových, které byly v bývalém Československu používány.
Praha 6, Praha

Galerie Kuzebauch v Praze

Galerie Kuzebauch prezentuje výjimečné příklady studiových děl jak mladých, tak zavedených designérů a výtvarníků.
Praha 6, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel Adalbert a Klášterní šenk v Břevnovském klášteře

Břevnovský klášter v Praze je spojován s řádem benediktinů. V roce 2003 prošel rekonstrukcí, během níž byl přeměněn na hotel, který nese jméno jednoho ze zakladatelů kláštera, biskupa Vojtěcha (Adalberta). V sousedství hotelu v areálu kláštera je také oblíbená restaurace Klášterní šenk.
Praha 6, Praha

Břevnovský klášterní pivovar sv. Vojtěcha v Praze

S historií břevnovského kláštera je spjat také pivovar. Možná vznikl již záhy po založení kláštera, jako součást jeho hospodářského zázemí, jeho existenci ovšem jen nepřímo dokládá listina z poloviny 13. století.
Praha 6, Praha

Ippa Café

V Ippa Café můžete ochutnat evergreeny nebo novinky jako mango, hruška nebo cheesecake hned ve čtyřech pražských pobočkách, a to Belgická, Tylovo náměstí, Jungmannova či Břevnov. Ochutnejte dezerty, které nemají v České republice konkurenci.
Praha 6, Praha

Usedlost Ladronka s restaurací

Usedlost Ladronka stojí v místech, kde stál původně viniční lis ze 14. století založený Karlem IV. Po nákladné rekonstrukce je zde v současné době restaurace.
Praha 6, Praha