Úvod > Co chcete dělat? > Restaurace Vila Kajetánka
Gurmánská turistika

Restaurace Vila Kajetánka

Ve Vile Kajetánce, nádherné zahradní restauraci, situované uprostřed romantického parku s rybníčkem, si vyberete ze specialit nejen italské, ale i německé a rakouské kuchyně připravených zkušeným týmem kuchařů.
Restaurace Vila Kajetánka je s oblibou využívána pro konání různých rodinných oslav a firemních rautů. Kapacita venkovního posezení je 90 míst a více jak 200 míst uvnitř restaurace, které se nacházejí v několika místnostech.

Jídla ve zdejší restauraci jsou připravována dle originálních receptů z čerstvých surovin, tradičními postupy. Při přípravě jídel se kuchaři snaží využívat sezónních surovin. Pro hosty zde připravují také speciální akce, jako jsou zvěřinové hody, grilované speciality, apod. Veškeré suroviny jsou pečlivě vybírány z nejkvalitnějších zdrojů.
 

Z historie Kajetánky

Původně viniční usedlost, v té době ve vlastnictví benediktinek, prošla během staletí mnoha změnami a často měnila majitele. Sloužila jako malý klášter, byla přestavěna na zámeček, od roku 1878 zde byla továrna na vosková plátna nebo výletní restaurace. V roce 2011 byla dokončena rekonstrukce budovy zámečku (Restaurace Vila Kajetánka) a revitalizace přilehlého parku.