Úvod > Aktuality > Léčebné lázně Bohdaneč zvou na slavnostní otevírání lázeňské sezóny

Léčebné lázně Bohdaneč zvou na slavnostní otevírání lázeňské sezóny

Vydáno 16. května 2018 Lázně a wellness
Jarní měsíce jsou historicky spjaty s čištěním studánek a obřady zahánění zlé moci. Nevinné dívky se v tomto čase vydávaly ke studánkám a po jejich vyčištění se pořádaly "muziky ze studny". A protože jsou lázně úzce spojeny nejen s vodou, ale v přeneseném slova smyslu i onou očistou, dostala se tato tradice i do lázeňských areálů, které každoročně v těchto dnech oficiálně zahajují své sezóny. Ne jinak tomu je v Léčebných lázních Bohdaneč, které zahájí již 121. lázeňskou sezonu v sobotu 19. května. Slavnostní zahájení bude doplněno programem pro celou rodinu a ponese se v prvorepublikovém stylu.

Lázně BohradečJiž 121. sezónu odstartují Léčebné lázně Bohdaneč tuto sobotu 19. května tradiční kulturní akcí určenou nejen pro lázeňské hosty, ale i pro širokou veřejnost. Na bohdanečském náměstí a v různých částech lázeňského areálu bude připraven bohatý multižánrový program, z kterého si každý vybere své favority. Akce se koná za každého počasí a vstup je zdarma.

Ti, kdož do lázní zavítají, si budou moci poslechnout řadu koncertů, navštívit bohatý doprovodný program a řemeslné trhy nebo zúčastnit se historické prohlídky lázní s průvodkyní.
 

Letošní zahájení v prvorepublikovém stylu

Zahájení sezóny Lázně BohdanečLetošní otevírání lázeňské sezony se ponese v duchu 110. výročí zahájení provozu na první omnibusové lince z Pardubic do Lázní Bohdaneč. Oficiální zahájení proběhne ve 13:00 hodin se slavnostním spuštěním fontán na náměstí a přehlídkou veteránů. Slavnost připomene i tradici lázní, jejich význam a noblesu, kterou beze sporu podtrhuje kulturní památka ČR a perla kubismu – Gočárův pavilon. Celý den bude přichystána zábava jak v lázních, tak v lázeňském parku.

Děti budou moci zhlédnout divadelní představení Pošťácká pohádka – o nejobětavějším pošťákovi na světě, panu Kolbabovi, který se rozhodl doručit psaníčko bez adresy do správné schránky. Dále budou připraveny hry a soutěže, výtvarné dílny, malování na obličej, skákací hrad, projížďka v kočáře taženém koňmi a mnohé další. Doprovodné aktivity zajistí také dobrovolnické spolky, například Jednotka sboru dobrovolných hasičů města Lázně Bohdaneč. Posílení spojů z Pardubic do Lázní Bohdaneč zařídí Dopravní podnik města Pardubice a.s. Akce bude končit v 18:00 hodin.
 

Do lázní celoročně

Lázně BohdanečLéčebné lázně Bohdaneč jsou známy svými přírodními léčivými zdroji – slatinou a přírodní minerální vodou. Vrt HV – 1 Nová Panenka byl přímo v areálu lázní vyhlouben v letech 1967–1968. Léčivé síly této přírodní minerální vody je využíváno hlavně při vodoléčbě a v krytém bazénu při cvičení a plavání. Do lázeňského bazénu (30 °C) je voda přiváděna přímo z artézského pramene. Rozsáhlá ložiska slatiny leží v těsné blízkosti lázní a jejich stáří se odhaduje na 4 000 let. Slatinné zábaly dodávají Léčebným lázním Bohdaneč na významu. V areálu lázní se nachází specializované pracoviště Medical Wellness Clinic, které propojuje klasickou západní medicínu s východními léčebnými postupy. Zabývá se především léčbou dlouhodobých zdravotních problémů, kombinuje tradiční léčebné procedury s wellness prvky a alternativními formami medicíny.

Do Léčebných lázní Bohdaneč se můžete vydat kdykoliv - areál je pro veřejnost otevřen celoročně. Při cestě z Pardubic navíc stačí zdolat pouhých 8 kilometrů, z Hradce Králové rovný dvojnásobek. S Pardubicemi je lázeňské město spojeno rovněž městskou hromadnou dopravou (trolejbusová linka č. 3).

Bohdanečský rybník a rybník Matka

Bohdanečský rybník a rybník Matka

Národní přírodní rezervace Bohdanečský rybník a rybník Matka se rozprostírá na ploše zhruba 250 hektarů severně od Lázní Bohdaneč. Toto území představuje komplex vodních a mokřadních biotopů vytvořených kolem jednoho z největších existujících rybníků bývalé pernštejnské soustavy.

Wellness centrum léčebných lázní Bohdaneč

Wellness centrum léčebných lázní Bohdaneč

Finskou saunu, masáže, parní lázeň, vířivku, aromaterapii a mnoho dalších procedur pro zdraví, relax a dobrou kondici nabízí Wellness centrum v objektu Léčebných lázní Bohdaneč.

Lázně Bohdaneč - slatinné lázně v těsné blízkosti Pardubic

Lázně Bohdaneč - slatinné lázně v těsné blízkosti Pardubic

Léčebné lázně Bohdaneč leží v nádherném prostředí polabské nížiny, vzdálené pouhých 8 km od Pardubic. Wellness de luxe je unikátní odpočinkový program zaplněný špičkovými procedurami. Skladba procedur je navržena s důrazem na relaxaci a vaši celkovou regeneraci.

Otevírání lázeňské sezóny v Léčebných lázních Bohdaneč (1)

Otevírání lázeňské sezóny v Léčebných lázních Bohdaneč

18. května zahájí Léčebné lázně Bohdaneč již svoji 122. lázeňskou sezónu.

Další aktuality

26.4.
2016
V lázních Bohdaneč léčí tělo i duši zároveň

V lázních Bohdaneč léčí tělo i duši zároveň

Východní Čechy | Lázně a wellness
10.2.
2015
Léčebné lázně Bohdaneč otevřou pavilon Bílý

Léčebné lázně Bohdaneč otevřou pavilon Bílý

Východní Čechy | Lázně a wellness
9.3.
2014
Lázně Bohdaneč opět otevřely Gočárův pavilon

Lázně Bohdaneč opět otevřely Gočárův pavilon

Východní Čechy | Lázně a wellness