Úvod > Aktuality > Půjčte si kolo, vybrušte své jízdní schopnosti v bajkové škole a vyrazte do Trail Parku na Dolní Moravě
Půjčte si kolo, vybrušte své jízdní schopnosti v bajkové škole a vyrazte do Trail Parku na Dolní Mor
"> "> "> "> "> "> "> "> ">
Letní sporty

Půjčte si kolo, vybrušte své jízdní schopnosti v bajkové škole a vyrazte do Trail Parku na Dolní Moravě

Vydáno 11. září 2021
Prosvištěte podzimní horskou krajinou! Dolní Morava láká na profesionálně připravený Trail Park. Na 20 kilometrů tras je určených pro malé i velké bikery. A pokud chcete na svých jízdních schopnostech ještě zapracovat, můžete využít některý z kurzů Bajkové školy.
Trail Dolní MoravaDolní Morava patří k vyhledávaným místům pro všechny nadšence do jízdy v horském terénu. Profesionálně připravený Trail Park s 20 kilometry trailů různé úrovně pokročilosti nabízí pro každého něco. Stačí naskočit i s kolem na lanovku a u horské chaty Slaměnka se rozhodnout, do jakého dobrodružství se pustíte. Technicky nenáročný selský flow trail potěší úplné začátečníky a rodiny s dětmi a na trase s mírnými boulemi a klopenkami nabídne i nádherné výhledy.

Pro pokročilé je tu lesní trail s vyššími klopenkami, přejezdy, dropy a skoky s lavicí. Nejprudší a náročný Mamutí trail je vybudovaný pro opravdu zkušené bikery, kteří se mohou těšit na pestrý profil s terénními vlnami, klopenkami, dřevěnými lávkami a technickými skoky. Od léta 2021 je rozšířena letní terasa chaty Slaměnka o panoramatickou přístavbu přímo nad terénem lesních trailů. Nejen pro bikery je připravena osvěžující nefiltrovaná desítka s příznačným názvem „Sedloffka“, kterou zaženete i tu největší žízeň po kilometrech naježděných v trailech.
 

Ke skvělé zábavě rychleji a bez šrámů v nové bajkerské škole

Trail Dolní MoravaHorský resort Dolní Morava navázal úzkou spolupráci s Bajkovou školou, díky které si můžete osvojit bajkerské dovednosti na kurzech přímo na Dolní Moravě. Láká vás se zdokonalit v jízdě, ale nenašli jste zatím odvahu vyrazit? Máme pro vás pár tipů, jak zvládnout základní pozice na kole a sjet si svojí první klopenku jako profesionál.

Potrénujte rovnováhu ve sjezdu, správné brždění nebo techniku zatáčení. Bajková škola vítá jezdce už od 8 let. Kromě dětských cyklistů můžete využít základní kurz pro dospělé, kurz pro středně pokročilé a pokročilé a taky speciální kurzu pro ženy, kterým provází profesionální instruktorky.
 

A co všechno se ve škole pro bajkery naučíte?

Trail park Dolní MoravaZatáčení je komplexní dovednost, kterou je ideální se s instruktorem učit krok po kroku v bezpečném terénu – třeba na měkké, rozkvetlé sjezdovce. Pádům v zatáčkách se v bajkové škole učí předcházet mimo jiné vytažením těžiště těla zevnitř oblouku ven nad kolo. Co se klient na louce naučí, na trailu jako když najde – třeba směřovat pohled k výjezdu ze zatáčky.

Děti se potřebují učit nápodobou – v perfektně vyšejpovaných táhlých klopenkách má instruktor čas vše precizně předvést a ještě může sledovat, jak se malým bikerům a bikerkám při jízdě daří. Dlouhé a charakterem konzistentní traily pomáhají soustředit se na vycentrovaný postoj s pedály vodorovně, prsty na brzdách a lokty vždy směřujícími ven. Než vyrazíme na trail, věnují s dětmi celý blok technice brzdění, aby uměly, jak bez smýkání zpomalit, tak kontrolovat rychlost třeba ve svažitých klopenkách.

Trail park Dolní MoravaTraily Dolní Moravy si rychle získaly oblibu a často je na nich značný provoz. K nácviku manévrů, jako je nadhození předního kola či manuál, je ideální využít bezpečný terén lesních cest s krásnými výhledy, které traily v různé výšce kopce protínají. No, a nově osvojený prvek si pak klienti hned upevňují na trailu.

A pak už si jen užívejte dobrodružnou jízdu na kole. Nechte se vytáhnout do kopce lanovkou. Stačí nasednout u chaty Slaměnka a na kopci si vybrat ideální trasu. Chystá se pro vás Mlýnský trail s nejdelší trasou o velmi lehké obtížnosti. Stále se na něm pracuje, ale už teď si můžete projet alespoň část cesty. Nenáročný Selský flow trail využívají hlavně začátečníci a rodiny s dětmi. Zkušenější jezdci si vybírají Lesní trail s klopenkami, přejezdy, dropy a skoky s lavicí. Ti nejodvážnější a nejzkušenější bikeři se pouštějí dolů Mamutím trailem, který je protkaný terénními vlnami, klopenkami, dřevěnými lávkami a technickými skoky. A až dorazíte do cíle, zažeňte žízeň po sportovním výkonu s nefiltrovanou desítkou s názvem Sedloffka.
Trail Park Dolní Morava

Trail Park Dolní Morava

Zažijte radost z jízdy na kole! Nezáleží na vašem věku, jízdních schopnostech, zkušenostech nebo fyzičce. Nové traily na Dolní Moravě potěší každého milovníka cyklistiky. 20 kilometrů tras je určených pro malé i velké bikery.

Horský resort Dolní Morava

Horský resort Dolní Morava

Moderní horský resort s celoročním provozem a širokou nabídkou sportovních, adrenalinových a rekreačních aktivit. Najdete několik světových unikátů v čele se Stezkou v oblacích, Mamutí horskou dráhou nebo Mamutíkových zážitkových parků s Obřím Mamutem. Najdete zde také Adrenalin park, lanovku aj.

Cyklo trasy Single Trails Dolní Morava

Cyklo trasy Single Trails Dolní Morava

Trail nazvaný Skalní začíná u vyhlídky na celé údolí Dolní Moravy zvané Skalka. Lesní cyklostezky jsou široké a svou obtížností a šířkou se přibližují spíše lesním cestám než náročným sjezdovým tratím. Celková délka trailu je 4,5 km, avšak v létě k němu přibude dalších 8 km.